REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kluczowi bohaterowie serialu „House of the Dragon” na pierwszych zdjęciach z planu

Kilka dni temu Internet okrążyła seria zdjęć z odczytów scenariusza do kolejnego serialu z uniwersum znanego fanom „Gry o tron”. Na materiały z planu nie trzeba było czekać długo – do sieci trafiły już pierwsze zdjęcia, na których widzimy kluczowych bohaterów serialu „House of the Dragon”: Rhaenyrę i Daemona Targaryenów.

28.04.2021
12:53
house of the dragon zdjęcia z planu dom smoka
REKLAMA

Fabuła serialu „House of the Dragon” będzie rozgrywać się blisko 200 lat przed wydarzeniami ukazanymi we flagowym hicie HBO pt. „Gra o tron”. Nowa opowieść skupi się na historii rodu Targaryenów: od początków ich panowania, dojścia do szczytu władzy i uzyskania miana najpotężniejszego klanu w Westeros (wówczas u swego boku mieli aż 15 smoków). Będzie to też historia ich tragicznego końca; produkcja pokaże nam wydarzenia zwane Tańcem Smoków, czyli wojnę domową.

REKLAMA

Prace na planie pierwszego sezonu niedawno wystartowały, dzięki czemu w sieci pojawił się pierwszy rzut zdjęć i to całkiem konkretnych.

Dla niecierpliwych fanów, zawiedzionych nudnymi fotkami aktorów odczytujących scenariusz, będzie to miła odmiana: teraz możemy zobaczyć nadmorską lokację i wcielających się w członków rodziny Targaryenów aktorów w pełnej charakteryzacji. Dodajmy, że są to postacie bardzo istotne dla fabuły.

Jedną z nich jest Daemon Targaryen, w którego wciela się Matt Smith („The Crown”, „Doktor Who”). Książę Daemon jest młodszym bratem uprzejmego, otwartego i dobrotliwego króla Viserysa I, a przy tym mężem (lub przyszłym mężem, w zależności od tego, w którym okresie rozgrywa się poniższa scena) Rhaenyry. Rhaenyra (Emma D'Arcy) to druga z widocznych na zdjęciach postaci: najstarsze dziecko i jedyna córka króla Viserysa I, a zarazem dziedziczka Żelaznego Tronu. Później znana również jako Półroczna Królowa.

Jeśli kogoś dziwi małżeństwo bohaterów tak blisko ze sobą spokrewnionych, warto pamiętać, że kazirodztwo w rodzie Targaryenów nie było niczym niespotykanym; przeciwnie, by zachować czystość smoczej krwi, zawierali oni małżeństwa np. między rodzeństwem. Oczywiście, ta tradycja wiązała się z przypadkami zdeformowanego, pokrytego łuskami, skrzydlatego potomstwa. Wspomniany Taniec Smoków to wojna o sukcesję między Rhaenyrą a jej bratem, Aegonem II.

Zdjęcia z planu serialu „House of the Dragon” zostały zrobione na plaży Holywell Bay Beach w Kornwalii, na południowo-zachodnim krańcu Wielkiej Brytanii. Rzućmy okiem:

Reżyserami pierwszego sezonu są Clare Kilner, Geeta Patel i Greg Yaitanes. To pierwsze kroki, jakie stawiają w świecie „Gry o tron”, dołączając do Miguela Sapochnika (weterana), który stoi za kamerą odcinka pilotażowego i pełni funkcję showrunnera wraz z Ryanem Condelem. George R.R. Martin to współtwórca projektu; scenariusz oparty jest o jego „Ogień i krew”. Pierwszy sezon serialowego preqiela składać się będzie z dziesięciu odcinków.

REKLAMA

Premiera „House of the Dragon” odbędzie się w 2022 roku na HBO Max.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA