REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Za co uwielbiamy tego gościa? Idris Elba i jego najlepsze role

Idris Elba najlepsze role zagrał do tej pory raczej w produkcjach serialowych. Ma jednak na koncie także kilka świetnych kreacji filmowych. Wybraliśmy te najciekawsze.

06.11.2018
17:24
Idris elba najlepsze role
REKLAMA
REKLAMA

Idris Elba został najseksowniejszym żyjącym mężczyzną wg magazynu People. Prawda jest jednak taka, że Elba jest po prostu cool. A jeszcze bardziej cool są role, serialowe i filmowe, w które wcielił się do tej pory brytyjski aktor.

Idrissa Akuna Elba urodził się w Londynie w 1972 r. W 1995 r. zagrał swoją pierwszą znaczącą rolę w telewizyjnej produkcji pt. Bramwell. Aktorstwo to jednak nie wszystko - Elba zajmuje się także muzyką. Jest DJ-em, usłyszycie o nim pod pseudonimami DJ Big Driis i Big Driis the Londoner.

Jednak zdecydowanie bardziej wolę podziwiać go na ekranie, niż słuchać jego... siermiężnych kompozycji. Zatem:

Idris Elba - najlepsze role

Sam film nie należy do najlepszych w karierze obu głównych aktorów, czyli Idrisa Elby i Kate Winslet, ale rola tego pierwszego warta jest przynajmniej pochwały. Elba gra oszczędnie, acz sugestywnie, oddając wiele emocji za pomocą mimiki. Film opowiada historię pary nieznajomych, którzy po katastrofie samolotu trafiają na zaśnieżone, surowe, górskie pustkowie.

Prawo ulicy

Elba jako sprytny przestępca w kultowym serialu HBO. The Wire emitowany był w latach 2002-2008 r. Akcja serii dzieje się w Baltimore, na styku trzech światów: świata policji, przestępców i polityków. Grany przez Elbę Russell Bell nie jest jednym z tych bezczelnych gangsterów - mężczyzna ma w sobie dużo pokory, stara się zmienić swoją działalność w legalny interes.

Serial znajdziecie w serwisie HBO GO.

Produkcja Netfliksa z 2015 r. i jedna z mroczniejszych ról w karierze Idris Elby. Aktor gra bezwzględnego komendanta, dyktatora dowodzącego oddziałem młodych rebeliantów. Miejsce akcji nie jest nazwane, wiemy, że dzieje się ona w Afryce Zachodniej, na terenie opanowanym wojną. Twórcą filmu jest Cary Fukunaga, który wyreżyseruje najnowszą odsłonę przygód Jamesa Bonda.

Film znajdziecie w serwisie Netflix.

Mandela. Droga do wolności

Inna mocna rola filmowa, tym razem z 2013 r. Elba zagrał Nelsona Mandelę w kronice pokazującej kilkadziesiąt lat jego życia. Rzetelna i sugestywna kreacja, w której idealnie sprawdziła się naturalna charyzma aktora. Scenariusz filmu powstał na podstawie autobiografii prezydenta Republiki Południowej Afryki.

Prometeusz

Choć w filmie Ridleya Scotta Elba nie zagrał żadnej z głównych ról, to jego postać ma w fabule swoje momenty. Kapitan statku Prometeusz, o swojsko brzmiącym nazwisku Janek, jest oazą spokoju i głosem rozsądku, ze śmiesznym mini akoredonem w dłoniach. Jednak, gdy pojawia się zagrożenie, Janek zarzuca swój luzacki styl i obejmuje rolę pokładowego bohatera.

Film znajdziecie w serwisie vod.pl.

REKLAMA

Zdecydowanie moja ulubiona rola Elby. W brytyjskim serialu Luther aktor serwuje cały wachlarz emocji - od spokoju i harmonii, po wściekłość i furię. Targany moralnymi rozterkami inspektor Luther dokonuje w pracy wielu dyskusyjnych wyborów, plącze się w ryzykowne intrygi i ogólnie robi to, czego prawilny detektyw robić nie powinien. Póki działa skutecznie, raczej uchodzi mu to na sucho.

Serial znajdziecie na platformie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA