REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Idris Elba nie rozstaje się z Lutherem. Piąty sezon serialu już wkrótce na BBC One

Brytyjski serial Luther okazał się jedną z najbardziej popularnych serii detektywistycznych w historii współczesnej telewizji. Popularność grającego go Idrisa Elbę szybko eksplodowała i doprowadziła do (nieprawdziwych) pogłosek o powierzeniu mu roli Bonda. Sam serial zakończył się jednak na czterech sezonach. Taki miał być koniec Luthra, ale postać jeszcze raz powróci.

19.06.2018
13:10
Idris Elba powróci jako Luther w piątym sezonie serialu od BBC One
REKLAMA
REKLAMA

Czwarty sezon produkcji BBC One zyskał świetne recenzje i potwierdził, że dobre thrillery nie potrzebują niewyobrażalnego budżetu. „Wystarczy” świetna obsada, pomysł i umiejętność budowania atmosfery. Ostatnia seria zostawiła jednak niektórych fanów z poczuciem niedosytu. Nie zamykała wszystkich wątków, tworząc wyraźnie przestrzeń dla kontynuacji.

Mówiło się o pełnometrażowym filmie i serii książek. Powieści faktycznie powstały, ale zamiast filmu dostaniemy kolejny sezon serialu Luther.

BBC One opublikowało właśnie pierwszy teaser produkcji, na którym John Luther ze zdziwieniem wpatruje się w obiektyw kamery. Kilkudziesięciosekundowy filmik zwiastuje premierę piątego sezonu na najbliższe miesiące. Twórcy zapowiadają również podniesienie stawki, słowami:

Gdy w bezksiężycową noc cienie Londynu narodzą nowy koszmar, detektyw John Luther będzie musiał jeszcze raz skonfrontować się z głębią ludzkiego zdeprawowania. To będzie bolało.

REKLAMA

Piąty sezon będzie bezpośrednią kontynuacją wątków ukazanych w poprzednich seriach. Powrócą stare postaci, w tym seryjna morderczyni Alice Morgan. W obsadzie znaleźli się Idris Elba, Ruth Wilson, Dermot Crowley, Patrick Malahide, Michael Smiley, George Cornelius i Deadhead. Luther doczeka się także nowej partnerki, w którą wcieli się Wunmi Mosaku.

Skala kolejnej serii ma być większa niż czterech poprzednich sezonów razem wziętym (a przynajmniej tak zapowiada twórca Luthra Neil Cross w rozmowie z Digital Spy). Piąta seria ma liczyć cztery odcinki. Nie znamy na razie dokładnej daty premiery, wcześniej zapowiadano już, że Luther powróci jeszcze w tym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA