REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Audiobooki

Prequel trylogii „Igrzyska śmierci” od dziś w sklepach. Dostępna jest też pierwsza godzina audiobooka

Autorka serii „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins napisała nową powieść w tym samym uniwersum. „Ballada ptaków i węży” już dziś ma swoją premierę w Polsce, a serwis Audioteka z tej okazji przygotował specjalną niespodziankę dla fanów audiobooków. Przy zakupie książki w przedsprzedaży pierwszą godzinę wysłuchacie już teraz.

17.06.2020
22:09
igrzyska śmierci prequel
REKLAMA
REKLAMA

Suzanne Collins to autorka, która niemalże w pojedynkę wysforowała gatunek dystopii dla młodzieży na szczyty list bestsellerów. Amerykańska pisarka dzięki opowieści o Katniss Everdeen zapełniła lukę pozostałą po serii o Harrym Potterze i z miejsca zapewniła sobie pozycję w kanonie literatury Young Adults. Fani „Igrzysk śmierci” od dawna domagali się kolejnej książki z serii, tym bardziej że od czasu ostatniej ekranizacji („Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2” z 2015 roku) o świecie wykreowanym przez Collins było dosyć cicho.

Dokładnie rok temu autorka ogłosiła jednak, że napisze prequel oryginalnej trylogii zatytułowany „Ballada ptaków i węży”. Książka miała opowiadać o Dziesiątych Głodowych Igrzyskach oraz przeszłości Corionalusa Snowa. Pisarka dotrzymała obietnicy, dzięki czemu polscy czytelnicy mogą właśnie po raz pierwszy otwierać zakupiony prequel.

Ballada ptaków i węży” właśnie trafiła na sklepowe półki. Audiobook powieści zadebiutuje z kolei 26 czerwca.

Prequel trylogii „Igrzyska śmierci” w wersji papierowej wydanej przez Wydawnictwo Media Rodzina liczy sobie aż 544 strony, więc nie ma wątpliwości, że wersja mówiona zapewni rozrywkę na długie godziny. Pierwszą z nich zainteresowane osoby mogą wysłuchać już dzisiaj. Wystarczy, że wejdą na stronę internetową Audioteki i kupią „Balladę ptaków i węży” w przedsprzedaży. Przy tej okazji audiobooki oryginalnych trzech części serii są też dostępne na wspomnianej platformie z 20 proc. zniżką.

REKLAMA

Pierwsze recenzje powieści poświęconej młodości Corionalusa Snowa są w większości pozytywne. Krytycy doceniają pokazanie świata Panem z innej perspektywy niż buntowniczej Katniss Everdeen, choć wielu z nich przyznaje jednocześnie, że jest to książka przede wszystkim dla fanów. Dlatego Collins wypełniła ją mnóstwem szczegółów i smaczków, które zauważą przede wszystkim oni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA