REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Szczepan Twardoch zapowiada „Pokorę”. Nowa powieść polskiego pisarza od jutra w przedsprzedaży

Szczepan Twardoch swoimi ostatnimi dwiema powieściami znacząco powiększył i tak pokaźne grono swoich czytelników. Czy jego następna książka okaże się równie wielkim sukcesem? Pisarz właśnie podał pierwsze konkretne informacje na temat zbliżającego się wielkimi krokami dzieła pt. „Pokora”.

17.06.2020
19:54
szczepan twardoch pokora
REKLAMA
REKLAMA

Autor „Króla” i „Królestwa” wypełniał czas podczas trwającej kwarantanny przede wszystkim pisaniem improwizowanego projektu komediowego wraz z Łukaszem Orbitowskim oraz zabieraniem głosu na różne ważne społecznie tematy. Tajemnicą poliszynela było jednak również, że od dłuższego czasu pracuje nad zupełnie nową powieścią. Właśnie poznaliśmy jej tytuł, podstawowe założenia i datę premiery.

Szczepan Twardoch ogłosił za pomocą mediów społecznościowych, że jego najbliższa książka będzie nosić tytuł „Pokora”.

Według słów samego pisarza ma to być opowieść o władzy i uległości oraz cenie, którą każdy z nas musi zapłacić w walce o własną godność. Podobnie jak dwie ostatnie książki Twardocha „Pokora” również będzie rozgrywać się w przeszłości, a dokładniej mówiąc 100 lat temu. Jednym z tematów powieści ma być też wojna i następująca po niej rewolucja na ulicach Berlina i na Górnym Śląsku.

Twardoch zapewnia ponadto, że „Pokora” będzie dziełem obszernym, wielogłosowym i podejmującym szereg tematów (czyli dokładnie tak jak autor sam lubi i do czego zdążył przyzwyczaić swoich czytelników). Oprócz wspominanych wątków politycznych nie zabraknie też fragmentów poświęconych społecznym niepokojom i dochodzącej coraz mocniej do głosy erotyki. Wydaje się, że ma to też symbolizować obraz George'a Grosza znanego niemieckiego malarza piętnującego stosunku w Republice Weimarskiej.

„Pokora” trafi na sklepowe półki 16 września nakładem Wydawnictwa Literackiego.

REKLAMA

Już od jutra każdy z niecierpliwych fanów Twardocha będzie mógł natomiast nabyć najnowszą pozycję z jego dorobku w ramach przedsprzedaży na stronie internetowej sieci Empik. Zainteresowanie książką będzie z pewnością niemałe, ale w przypadku pochodzącego ze Śląska pisarza nie jest to niczym dziwnym. Zwłaszcza, że sam zapowiada on „Pokorę” jako dzieło idealne na rozedrgane czasy, w jakich przyszło nam żyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA