REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Inni ludzie” na wielkim ekranie. Powstaje filmowa adaptacja prozy Doroty Masłowskiej

Firma Warner Bros. zabiera się za produkcję pierwszego polskiego projektu. Wybór padł na adaptację powieści „Inni ludzie” Doroty Masłowskiej.

30.07.2019
13:16
Inni Ludzie - adaptacja Masłowskiej od Warner Bros
REKLAMA
REKLAMA

„Inni ludzie” to historia przyglądająca się życiu dzisiejszych trzydziestolatków w świecie, w którym relacje międzyludzkie zmierzają ku rozpadowi. Opowieść o chęci bliskości i wzajemnym odpychaniu. O paradoksach rzeczywistości, w której wielokrotnie oddając się pędowi życia, zapominamy o rzeczach najważniejszych.

Autorką scenariusza i reżyserką filmu ma być Aleksandra Terpińska, twórczyni świetnie przyjętego, także na zagranicznych festiwalach filmowych, krótkiego metrażu „Najpiękniejsze fajerwerki ever”.

Terpińska otrzymała za swój obraz nagrodę Grand Prix Canal+ dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Warto podkreślić też, że młoda twórczyni jest też autorką krótkiego klipu, zapowiadającego premierę książki „Inni ludzie”.

Za kamerą adaptacji stanie Bartosz Bieniek, autor zdjęć do filmu „Droga Aszera”, filmów dokumentalnych oraz etiud szkolnych. Za muzykę odpowiadać będzie Auer, producent muzyczny, specjalizujący się w łączeniu muzyki elektronicznej z hip-hopem.

Obecnie trwa faza castingów. Zdjęcia mają rozpocząć się pod koniec roku, a sam film ma trafić na ekrany kin w 2020.

REKLAMA

Powieść Doroty Masłowskiej została już zaadaptowana na potrzeby sztuki teatralnej. „Inni Ludzie” w interpretacji Grzegorza Jarzyny wystawiani są obecnie w TR Warszawa. Spektakl ten jeszcze mocniej dotyka tematów rozpadu relacji, skupiając się także na budowaniu tożsamości narodowej na wrogości do innych. Czy to przedstawicieli innych nacji, czy odmiennych orientacji seksualnych. Jak mówi oficjalna strona teatru, „spektakl ma charakter partycypacyjny”, a wydarzenie uzupełniane jest przez nagrania audio i wideo wyświetlane w czasie jego trwania.

W jaki sposób Aleksandra Terpińska podejdzie do tematów poruszanych przez Masłowską w swojej ostatniej powieści, dowiemy się już w 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA