REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Instynkt” Patryka Vegi podbija Netflix TOP 10. Sprawdźcie wszystkie polskie seriale kryminalne dostępne w serwisie

Od dwóch lat systematycznie powiększa się liczba polskich filmów i seriali na platformie Netflix. Największą popularnością cieszą się tam przede wszystkim produkcje Patryka Vegi i serie kryminalne. Dlatego też nie dziwi wysokie miejsce w TOP 10 serialu „Instynkt”, który pasuje do obu kategorii. Ale jakie jeszcze kryminały warto obejrzeć po seansie tego tytułu?

14.03.2021
11:00
Instynkt: Inne polskie seriale kryminalne dostępne na Netflix Polska [LISTA]
REKLAMA
REKLAMA

„Instynkt” Patryka Vegi to jeden z najpopularniejszych nowych seriali na platformie Netflix. Od momentu swojego debiutu na VOD produkcja zaczęła notorycznie zajmować miejsca w czołowej piątce najchętniej oglądanych tytułów. Co ciekawe, nie jest to wcale serial stworzony niedawno. Telewizyjna premiera „Instynktu” z Danutą Stenką i Szymonem Bobrowskim w rolach głównych przypadła bowiem na 2011 rok.

Podobnych produkcji Telewizji Polskiej jest jednak coraz więcej, co wynika z oficjalnej współpracy między TVP i Netfliksem. A to oznacza, że nawet aktywni użytkownicy platformy mogli nie zauważyć wszystkich kryminałów dodanych do biblioteki serwisu. Dlatego w niniejszym tekście przypominamy rodzime seriale należące do tego gatunku.

Polskie seriale kryminalne dostępne na platformie Netflix:

„W głębi lasu” nie jest pierwszym polskim serialem Netfliksa, ale właśnie ta produkcja najmocniej zapisała się w pamięci widzów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo mowa o adaptacji powieści mistrza thrillerów Harlana Cobena. Intryga przedstawiona „W głębi lasu” rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych i śledzi losy słynnego prokuratora, który po latach próbuje dowiedzieć się, co stało się z jego zaginioną siostrą.

instynkt netflix

Część nowszych subskrybentów VOD może tego nie pamiętać, ale kilka lat temu największym konkurentem Netfliksa w Polsce nie było HBO GO czy Player a nieistniejący już Showmax. To właśnie tam trafiały nowe produkcje Patryka Vegi, a największym hitem serwisu był historyczny serial kryminalny pt. „Rojst”. Popularność tego tytułu była tak wielka, że z czasem Netflix zdecydował się wykupić do niego prawa. I już pracuje nad 2. sezonem.

„Paradoks” to jeden z najnowszych dodatków do biblioteki Netflix Polska. Produkcja z 2012 roku opowiada historię młodej funkcjonariuszki Joanny Majewskiej, która dołącza do zespołu śledczego inspektora Marka Kaszowskiego (w tej roli Bogusław Linda). Kobieta rozpoczyna pracę pod dowództwem inteligentnego i twardego policjanta, z czasem zyskując do niego coraz więcej szacunku. Problem w tym, że jej prawdziwym zadaniem jest zbadanie rzekomych nieprawidłowości zachodzących w jednostce Kaszowskiego.

Na długo zanim Netflix zaczął powiększać się o seriale TVP miał już podobną umowę ze stacją AXN Polska. W jej myśl do serwisu dołączyły m.in. właśnie najbardziej rozpoznawalne „Znaki”. Oba sezony produkcji kręcą się wokół morderstw popełnianych w fikcyjnym miasteczku Sowie Doły. Głównym bohaterem serii jest nowo przybyły tam komisarz Michał Trela, który musi rozwiązać krwawe zagadki pomimo nieufności ze strony mieszkańców. W obsadzie „Znaków” pojawili się Andrzej Konopka, Michał Czernecki, Helena Sujecka i Piotr Trojan.

instynkt netflix

„Kobiety mafii” to jeden z kilku seriali będących tak naprawdę rozszerzeniem fabuły któregoś z pełnometrażowych filmów Patryka Vegi. „Kobiety mafii” powstały po tym, jak popularny reżyser stracił serię „Pitbull” i postanowił stworzyć swoją własną. Produkcja z 2018 roku opowiada o byłej funkcjonariuszki policji, która dostaje od ABW zadanie rozpracowania szajki handlującej narkotykami. Główne role w seriali zagrały Olga Bołądź, Agnieszka Dygant i Katarzyna Warnke.

„Prokurator” opowiada o duecie śledczych niepodobnych do siebie jak ogień i woda. Kazimierz Proch (w tej roli Jacek Koman) to stateczny i opanowany prokurator, który uwielbia układać kryminalne puzzle i rozwiązywać skomplikowane zagadki. Komisarz Witold Kielak (Wojciech Zieliński) to z kolei żywiołowy śledczy, który szybciej mówi niż myśli. Obaj bohaterowie będą musieli rozwiązać razem niejedną sprawę, w czym pomoże im grana przez Magdalenę Cielecką patolog Ewa Siedlecka.

„Ultraviolet” to kolejna produkcja AXN Polska, która z czasem znalazła swoją drogę na Netflix Polska. Fabuła serialu kręci się wokół grupki detektywów-amatorów, którzy ślęczą nad sprawami nierozwiązanymi przez policję. Do zespołu dołącza nowa współpracowniczka Ola Serafin, która próbuje w ten sposób rozwiązać zagadkę pewnej rodzinnej tragedii. W obsadzie serialu pojawili się m.in. Marta Nieradkiewicz, Sebastian Fabijański, Paulina Chapko, Michał Żurawski i Karolina Chapko.

„Instynkt” Patryka Vegi rozpoczyna się od metaforycznej bomby w warszawskim wydziale zabójstw. Do jednostki dołącza bowiem komisarz Anna Oster, której nietypowe metody śledcze, trudny charakter i tajemnicza przeszłość wyprowadzają nowych kolegów z równowagi. Szybko okazuje się, że Oster nie zabraknie okazji do zdobycia ich zaufania. W liczącej 13 odcinków serii wystąpili Danuta Stenka, Szymon Bobrowski, Paweł Królikowski, Marieta Żukowska i Piotr Głowacki.

REKLAMA

Małe miasteczko nad Bałtykiem wydaje się ostoją spokoju i relaksu. Ale tak jest tylko do czasu. Na Półwyspie Helskim dochodzi do serii morderstw, których rozwiązanie zostaje powierzone dwójce detektywów. Główne role w produkcji AXN-u zagrali Magdalena Boczarska, Wojciech Zieliński, Joanna Kulig, Dorota Kolak i Radosław Pazura. Co ciekawe, nasza redaktorka uznała, że 2. sezon „Zbrodni” stał na sporo wyższym poziomie niż nielogiczne i pełne fabularnych dziur otwarcie.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA