REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Szykujcie się na powrót Roberta Downeya jr. do MCU. Iron Man może pojawić się w dwóch filmach

Jak Henry Cavill Supermanem, jak Hugh Jackman Wolverine'em, tak Robert Downey jr. jest Iron Manem. Jest - bo fani wciąż nie mogą pogodzić się z jego odejściem. Mamy dla nich dobrą wiadomość. Aktor może bowiem powrócić do swojej ikonicznej roli w MCU. I to nie w jednym, a dwóch nadchodzących projektach.

29.12.2022
8:47
iron man marvel robert downey jr
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

W przypadku MCU niczego nie można być pewnym. Żadne wydarzenie nie jest ostateczne. Szczególnie po przemianie uniwersum w multiwersum. W kolejnych tytułach wszystko może się zdarzyć. Spider-Many z zupełnie innych światów, mogą nagle się pojawić. Wolverine nie żyje? Niby tak, ale w "Deadpoolu 3" go nie zabraknie. Jest tyle możliwości. Twórcy mają w rękach mnóstwo narzędzi narracyjnych, aby odwołać każdą, nawet najbardziej nieodwołalną decyzję.

"Koniec gry" dał MCU nowe otwarcie. Niestety kosztem Tony'ego Starka. Nie było na naszym świecie fana, który by nie załkał, gdy pstryknął, wiedząc, że to jego koniec. Tyle lat niósł uniwersum na swoich barkach, a tu nagle nadszedł czas na zmianę warty. Robert Downey jr. odwiesił co prawda metalowy strój Iron Mana, niczym Henry Cavill pelerynę Supermana, ale być może przyjdzie mu jednak przywdziać go ponownie.

REKLAMA

Robert Downey jr. powróci do roli Iron Mana w MCU?

To na razie nie jest oficjalna informacja. Gdyby pytać samego zainteresowanego, zapewne zaprzeczałby, jak swego czasu Andrew Garfield o swoim powrocie do roli Spider-Mana. Możliwe jednak, że Roberta Downeya jr. zobaczymy jeszcze w jego ikonicznej roli w dwóch nadchodzących projektach. Na pewno ma być w jednym. Tak twierdzi dość wiarygodny informator:

Iron Man - Robert Downey jr.

Doniesienia mogą okazać się prawdą. Przed nami jeszcze cała 5. faza, ale na koniec 6. czeka nas "Avengers: Secret Wars", przy którym bitwa z "Końca gry" ma wyglądać niczym bójka za garażami w podstawówce. Ma ona bowiem rozgrywać się równolegle w różnych uniwersach i na ekranie zobaczymy tak Spider-Manów sprzed ery Toma Hollanda, jak X-Menów i Deadpoola... dosłownie wszystkich, a więc może i Tony'ego Starka.

Powrót Roberta Downeya jr. do roli Iron Mana można sobie łatwo wyobrazić również w "Armor Wars". Początkowo miał to być serial Disney+, jednak zdecydowano się zmienić projekt w film kinowy. Jak wiadomo, głównym bohaterem będzie War Machine, w którego wcieli się (ponownie) Don Cheadle.

REKLAMA
Iron Man - Robert Downey jr.

Jest jeszcze za wcześnie, aby spekulować, w jaki dokładnie sposób Robert Downey jr. miałby wrócić do roli Iron Mana. Nawet jeśli miałoby się to odbyć w formie retrospekcji lub mielibyśmy go zobaczyć jako hologram, jego pojawienie się na ekranie fani z pewnością przyjmą z nie mniejszym entuzjazmem niż trzech Spider-Manów odgrywających słynnego mema.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA