REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Mamy dwie wiadomości dla fanów iZombie, czyli świetnej komedii o jedzeniu ludzkich mózgów: dobrą i złą

iZombie zupełnie nie przypomina komiksowego pierwowzoru, ale dzięki temu jest całkiem niezłym serialem. Niezmiernie się cieszę, że jedna z niewielu produkcji o takim rodowodzie nie opowiadająca o superbohaterach doczeka się kolejnego, piątego sezonu. To niestety koniec dobrych wieści dla fanów Liv Moore.

17.05.2018
18:40
iZombie z zamówieniem na 5. sezon, ale to koniec dobrych wiadomości
REKLAMA
REKLAMA

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że iZombie doczeka się kolejnej serii. Jeszcze trochę czasu minie zanim się dowiemy, czy bohaterom uda się powstrzymać apokalipsę. Niestety dla entuzjastów tej produkcji mamy również złą wiadomość. Wygląda na to, że 5. sezon iZombie będzie zarazem ostatnim.

Skasowanie serialu iZombie potwierdziła aktorka wcielająca się w główną rolę.

Do informacji o skasowaniu serialu po 5. sezonie odniosła się na Twitterze gwiazda produkcji, czyli Rose McIver wcielającą się w nie-do-końca-żywą lekarkę, Liv Moore. Potwierdziła, że faktycznie nie ma planów nakręcenia 6. serii.

Przy okazji wyraziła dumę, że miała okazję „uczestniczyć w serialu, który gloryfikuje niepokornych”. Obiecała też, że 5. seria iZombie będzie najlepszą z dotychczasowych i podziękowała fanom za wsparcie.

iZombie przez lata wyrósł na jedną z ciekawszych propozycji programowych stacji CW.

Większość seriali na podstawie komiksów opowiada o kolejnych superbohaterach. W ofercie stacji CW można zresztą znaleźć liczne produkcje z serii Arrowverse na licencji DC, w tym Arrow, The Flash, Supergirl, Legends of Tomorrow, skasowany już Constantine oraz nieco oderwane od nich Black Lightning.

iZombie zrywa z tym schematem. Przy okazji serial nie jest wierną adaptacją komiksu i… całe szczęście! Historia opowiedziana w nieco ponad 20 zeszytach była pełna wątków paranormalnych. W przypadku serialu Live Moore twardo stąpa po ziemi.

Produkcja telewizyjna wprowadziła też wiele postaci, których w komiksowym pierwowzorze próżno szukać. Większość jest interesująca i niejednoznaczna moralnie. W rezultacie serial ogląda się bardzo przyjemnie… pod warunkiem, że widz jest w stanie przełknąć sceny, w których bohaterka zjada mózgi.

iZombie class="wp-image-53814"

iZombie - gdzie oglądać?

REKLAMA

Z początku miłośnicy komedii o zjadaniu mózgów musieli obejść się, ekhem, smakiem. Od jakiegoś czasu widzowie z Polski mogą jednak oglądać iZombie w serwisie Netflix. Nowe odcinki debiutują na platformie co tydzień, aczkolwiek z tygodniowym opóźnieniem względem amerykańskiej premiery.

Po skasowaniu serialu na otarcie łez zostanie fanom Liv Moore jeszcze jeden serial o nieumarłej kobiecie, która próbuje funkcjonować w społeczeństwie. Mowa oczywiście o serialu z serii Netflix Original zatytułowanym Santa Clarita Diet z Drew Barrymore w roli głównej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA