REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Braciak wyjaśnia, dlaczego nie wrócił do „BrzydUli” TVN: „Tam nie ma ludzi, nie ma życia"

„Same kalki, figury, sztance. Tam nie ma ludzi, nie ma życia" — mówi Jacek Braciak, tłumacząc, dlaczego nie zdecydował się na powrót do nowego sezonu „BrzydUli”. W serialu aktor wcielał się w ekscentrycznego projektanta mody Pshemka.

24.11.2020
18:17
jacek braciak pshemko brzydula tvn
REKLAMA
REKLAMA

Wbrew nadziejom fanów „BrzydUli”, w nowym sezonie serialu TVN zabrakło Jacka Braciaka. Aktor wcielał się w serialu w ekstrawaganckiego projektanta mody Pshemka. W wywiadzie udzielonym Jackowi Wakarowi, autorowi książki „Zawód: aktor” tłumaczy, dlaczego nie zdecydował się na powrót do roli, którą pokochały tysiące widzów.

„Tam nie ma ludzi, nie ma życia"

W długo oczekiwanym nowym sezonie „BrzydUli” Pshemka zastąpił duet SławoMiro, czyli Rafał Mohr i Piotr Rogucki. Dlaczego do serialu nie wrócił Jacek Braciak?

Zdarza mi się dostawać propozycje seriali z TVN, ale one są wszystkie takie same, pomijając już obsadę, takie glamour, okrągłe. Mam wrażenie, że scenariusze, dialogi są pisane jak w epoce Adama Bahdaja, a autor ma trzydzieści lat. Facet w moim wieku na przykład mówi: »Gdybym wiedział, tobym się z nią nie chajtał«. Na litość boską, kto tak mówi? Albo tak: »Masz jakieś alko?«. Ręce opadają.

— komentuje aktor w rozmowie z Jackiem Wakarem.

Same kalki, figury, sztance. Tam nie ma ludzi, nie ma życia. Wiecznie te damy w swetrach z za długimi rękawami patrzą na Warszawę nocą… Widzę role, sposób opowiadania, reżyserię nie do odróżnienia. Tam pracują różni reżyserzy, ale jeśli ogląda się te seriale jeden po drugim, wyglądają, jakby robiła je jedna osoba

— dodaje Braciak.

Aktorstwo to nie misja, tylko sposób na zarabianie pieniędzy

W wywiadzie, który znajdziemy w książce „Zawód: aktor”, Jacek Braciak podzielił się także swoimi przemyśleniami na temat aktorstwa:

„BrzydUla” była niezła, ale już „Prosto w serce” koszmarne. Ale ja z tego żyłem przez półtora roku. Miałem szczęście, że zagrałem w „Ja to mam szczęście”, które było dobrym serialem, miałem tam dużo dni zdjęciowych, a co za tym idzie – dużo pieniędzy.

— mówi aktor.

Nie traktowałem i nie traktuję tego zawodu jako misji, posłannictwa, to jest moje źródło utrzymania

— przekonuje Jacek Braciak.

Gwiazdor skomentował również pracę na planie niedawno zakończonej serii TVP pt. „Rodzinka.pl”’, gdzie wcielał się w Marka, przyjaciela rodziny Boskich:

Miałem szczęście pracować w „Rodzince.pl” z fajnymi aktorami i z Patrykiem Yoka, świetnym reżyserem. To była przyjemność

— zaznacza aktor.

Oprócz Jacka Braciaka, w książce Jacka Wakara znalazły się wywiady z Tomaszem Kotem, Arkadiuszem Jakubikiem, Mają Ostaszewską, Agatą Kuleszą, Andrzejem Chyrą, Borysem Szycem, Piotrem Adamczykiem, Adamem Woronowiczem, Olafem Lubaszenką, Bartoszem Bielenią, Tomaszem Karolakiem, Dorotą Kolak i Małgorzatą Kożuchowską,

Nowa „BrzydUla”: gdzie oglądać?

REKLAMA

2. sezon „BrzydUli” zadebiutował na Playerze 2 października, a trzy dni później emisję serialu rozpoczęła stacja TVN7. Z kolei w soboty i niedziele powtórkowe odcinki pokazuje TVN.

Serial obejrzycie też w serwisie Player.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA