REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

James Hetfield u boku Zaca Efrona. Wokalista Metalliki zagra w filmie o Tedzie Bundym

James Hetfield z zespołu Metallica zawita na srebrny ekran. Muzyk zagra w filmie Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile. Głównym bohaterem będzie seryjny morderca Ted Bundy.

13.02.2018
12:58
James Hetfield Ted Bundy film
REKLAMA
REKLAMA

Dla wokalisty thrashmetalowej grupy występy w filmach czy serialach to żadna nowość. Dotychczas jednak występował głównie jako on sam, bądź podkładał głos pod animowaną wersję siebie. Teraz muzyk dostanie pierwszą aktorską rolę w filmie. Zagra bowiem w Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile. Obraz będzie poświęcony psychopatycznemu mordercy – Tedowi Bundy’emu.

James Hetfield wcielił się w rolę policjanta Boba Haywarda.

Ów funkcjonariusz w 1975 roku w Utah zatrzymał samochód kryminalisty. Po wstępnych oględzinach znalazł w pojeździe narzędzia służące do włamywania się. Podejrzewając, iż mężczyzna dopuścił się znacznie gorszych czynów, dokonał pierwszego w historii aresztowania Bundy’ego.

O roli Jamesa powiadomił sam zespół. Na facebookowym profilu grupy zamieszczono post informujący o tym, że ostatnie kilka dni Hetfield spędził na nagrywaniu swoich scen.

Film ma skupiać się na relacjach psychopaty z Elizabeth Klopefer.

W czasie trwania ich związku dziewczyna była nieświadoma zbrodni swojego chłopaka. Pod koniec lat 70. ruszyły procesy sądowe mordercy. Bundy został kilkukrotnie skazany na śmierć, a wyrok ostatecznie wykonano w styczniu 1989r. Przyznał się do ponad 30 zabójstw w siedmiu stanach, choć niektórzy przypisują mu nawet 100 ofiar. Wiele z nich wykorzystywał seksualnie, również po ich śmierci.

W roli mordercy zobaczymy Zaca Efrona, natomiast jego partnerkę zagra Lily Collins (Aż do kości, Love, Rosie). Ponadto w Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile wystąpi także znany z Teorii wielkiego podrywu Jim Parsons, który wcieli się w Larry’ego Simpsona, prokuratora oskarżającego w procesie Bundy’ego. W obsadzie znaleźli się również John Malkovich, Kaya Scodelario oraz Haley Joel Osment.

REKLAMA

Reżyserem filmu będzie Joe Berlinger, który pracował już z Hetfieldem nad dokumentem Metallica: Some Kind of Monster. Wśród producentów znaleźli się m.in. Michael Costigan (Tajemnica Brokeback Mountain, American Gangster) czy Nicolas Chartier (The Hurt Locker, Witaj w klubie).

Nie jest jeszcze znana data premiery Extremely Wicked, Shickingly Evil and Vile.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA