REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

„Sala samobójców. Hejter” wróci do kin. Jan Komasa planuje również serial na podstawie filmu

Jan Komasa, Jerzy Kapuściński i Vanessa Aleksander byli gośćmi audycji prowadzonej na żywo na Facebooku TVN Discovery Talents, w której zdradzili, jaka przyszłość czeka „Salę samobójców. Hejtera”.

13.05.2020
10:57
Sala samobójców. Hejter wróci do kin. Powstanie też serial?
REKLAMA
REKLAMA

„Sala samobójców. Hejter” padła ofiarą koronawirusa. Premiera filmu odbyła się 6 marca 2020 roku, a niedługo potem kina zostały zamknięte, z powodu rozprzestrzeniającej się pandemi COVID-19. Jedynym sposobem na dotarcie z produkcją do widzów było więc umieszczenie jej w serwisach VOD. Tak też się stało i to już 18 marca.

Sukcesy „Sali samobójców. Hejtera”

Koronawirus nie przeszkodził jednak filmowi w zdobywaniu nagród. Podbił on bowiem serca Amerykanów. „Sala samobójców. Hejter”  zdobyła nagrodę dla najlepszego międzynarodowego pełnometrażowego filmu fabularnego podczas tegorocznego Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. Reżyser w ostatnim czasie miał więc sporo powodów do radości, bo kilka miesięcy wcześniej jego „Boże ciało” otrzymało nominację do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego.

Jak się okazuje, niekwestionowane sukcesy Jana Komasy nie sprawią, że spocznie on na laurach. Reżyser wraz z producentem „Sali samobójców. Hejtera”  Jerzym Kapuścińskim i aktorką Vanessą Aleksander, którą mogliśmy oglądać w filmie w roli Gabi, byli gośćmi prowadzonej na żywo audycji TVN Discovery Talents i zdradzili swoje plany na przyszłość.

„Sala samobójców. Hejter”  wróci do kin i pojawi się w formie serialu

Producent filmu przyznał, że koronawirus pokrzyżował im plany. Liczyli, że „Sala samobójców. Hejter” pobędzie na wielkich ekranach przynajmniej przez kilka tygodni. Skoro tak się nie stało, film powróci do kin, kiedy tylko będzie taka możliwość, czyli gdy rząd poluzuje kolejne obostrzenia. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że produkcję będzie można zobaczyć nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Twórcy planują bowiem jak najszerszą dystrybucję. Na tym jednak nie koniec.

Jan Komasa dodał, że nie wyklucza rozwinięcia wątków zawartych w filmie w formie serialu. Jak sam mówi, myślenie o zamknięciu historii w dwóch godzinach, to dla niego forma pewnego rodzaju odarcia. Z tego powodu ma już nawet pomysł, jak mogłaby wyglądać odcinkowa produkcja.

„Sala samobójców. Hejter” serial

Film jest wielopoziomowy i bardzo złożony, dlatego możliwości rozwinięcia zawartych w nim wątków pod postacią serialu jest wiele. Reżyser chciałby zbudować główną linię fabularną wokół granej przez Aleksander Gabi:

Sama postać Gabi mogłaby być główną bohaterką takiego serialu, bo jest symbolem pokolenia, o którym mówi się patointeligencja.

REKLAMA

Innym wątkiem zawartym w serialu mógłby być np. ten dotyczący kulis kampanii wyborczej, bo, zgodnie ze słowami reżysera, „House of Cards” pokazało, że taki temat może być fascynujący, bez względu na opcję polityczną.

Film „Sala samobójców. Hejter” jest dostępny na platformie Player.pl i Canal+ w usłudze premiery VOD+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA