REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie żyje Jeff Burr. Reżyser "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną 3" miał 60 lat

Jeff Burr, który szerszej publiczności dał się poznać jako reżyser kultowego horroru "Teksańska masakra piłą mechaniczną 3", zmarł w wieku 60 lat.

12.10.2023
10:06
Nie żyje Jeff Burr. Reżyser "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną 3" miał 60 lat
REKLAMA

Choć "Teksańska masakra piłą mechaniczną 3" była flagowym filmem Jeffa Burra, reżyser stanął za kamerą także innych horrorów. W jego dorobku znajdują się takie tytuły jak "Ojczym 2", "Władca lalek 4", "Dyniogłowy II: Krwawe skrzydła" czy "Od szeptu w krzyk", jedna z ostatnich produkcji, w której zagrał Vincent Price ("Edward Nożycoręki", "Columbo"). Burr odpowiedzialny był również za reżyserię takich filmów jak "Oblężeni", "Jaskinia diabła" i "Zabójcze tornado" z 2012 roku, które było jego ostatnim dziełem filmowym w życiu. Reżyser, tworzący głównie w latach 90. i na początku lat 2000., odszedł w wieku 60 lat.

REKLAMA
Plakat filmu "Ojczym 2"

Nie żyje Jeff Burr. Reżyser miał 60 lat

Wieloletni przyjaciel Burra, aktor Eric Spudic, poinformował, że mężczyzna zmarł we wtorek we śnie. Powodem były widoczne powikłania po udarze. Twórca został także pożegnany przez reżysera i scenarzystę Jima Wynorskiego, który opublikował na Facebooku informację o śmierci przyjaciela:

Żegnam się z moim dobrym kumplem Jeffem Burrem, który zmarł wczoraj wieczorem we śnie. Spoczywaj w pokoju, miły panie, i dziękuję za ponad 40-letnią przyjaźń

- napisał.

W dorobku Jeffa Burra znajdują się głównie horrory z lat 90. i 2000., jednak reżyser w wywiadzie z 2018 roku przyznał, że mocne i przerażające produkcje nie są jedynymi, które zamierza tworzyć:

Uwielbiam horrory, filmy gatunkowe, ale nie są to jedyne rodzaje, jakie chcę robić. Jestem miłośnikiem filmu i chcę robić wszelkiego rodzaju produkcje, ale w głównym nurcie Hollywood filmowcy bardzo często są szufladkowani, podobnie jak aktorzy

- wyznał.

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu na YouTube.

REKLAMA

Na temat horrorów piszemy w innych artykułach w serwisie Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA