REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. Dzieje się

Jerzy Stuhr w coraz lepszej formie. Aktor nagrał filmik z pozdrowieniami

Jerzy Stuhr ma się świetnie. Tak twierdzi jego syn Maciej, a wideo, które legendarny polski aktor nagrał dla 14-latka z autyzmem zdaje się to potwierdzać.

03.08.2020
9:36
Jerzy Stuhr zdrowie udar choroba
REKLAMA
REKLAMA

W połowie lipca Jerzy Stuhr trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z udarem mózgu. Rokowania nie były, delikatnie mówiąc, najlepsze. Aktor, reżyser i pedagog spędził w placówce medycznej kilka tygodni. Kilka dni temu z ulgą mogliśmy poinformować, że wyszedł ze starcia z chorobą obronną ręką. Jego syn Maciej Stuhr zakomunikował w mediach społecznościowych, że komisarz Ryba wraca do akcji.

Jerzy Stuhr wraca do zdrowia

W polsatowskich „Wydarzeniach” opublikowano ostatnio materiał, który powinien jeszcze bardziej uspokoić fanów aktora. Rozpoczyna się on od wypowiedzi Macieja. Syn Jerzego mówi:

Odpukać, na dziś jego stan jest świetny i samopoczucie dobre.

Ostatni udar nie był pierwszym poważnym problemem ze zdrowiem Jerzego Stuhra. W 2011 roku zdiagnozowano u niego raka krtani, a w 2016 roku przeszedł on zawał serca. Po chorobie onkologicznej aktor zaczął mocno angażować się w pomoc osobom z podobnymi przypadłościami, chociażby wspierając Stowarzyszenie UNICORN.

Jedną z osób jakie Jerzy Stuhr spotkał w związku ze swoją działalnością na rzecz osób z chorobami onkologicznymi jest 14-letni dzisiaj Piotr Pluta. Nastolatek spotkał się z aktorem m.in. w zeszłym roku w Centrum Psychoonkologii w Krakowie. Kiedy artysta zmagał się z udarem, chłopak nagrał dla niego specjalny filmik.

To pan dał mi siłę w pokonywaniu trudnych momentów w moim życiu. Proszę walczyć, tak jak ja walczę codziennie - mówi w nagraniu Piotr Pluta.

Jerzy Stuhr odpowiada nastolatkowi

Jerzy Stuhr postanowił odpowiedzieć nastolatkowi i podziękować mu za okazane wsparcie. Nagrał dla niego specjalne wideo, które można było zobaczyć w materiale Polsatu:

Ja też miałem tyle siły w sobie, żeby teraz tutaj do ciebie mówić: wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam cię Piotrek - mówi Jerzy Stuhr.

REKLAMA

Powinno to uspokoić fanów aktora, bo Jerzy Stuhr na nagraniu, zgodnie z przywołanymi wcześniej słowami jego syna, wygląda naprawdę świetnie. Ewidentnie czuje się dużo lepiej. Z materiału (znajdziecie go tutaj) dowiecie się również, jak rozpoznać udar.

*Zdjęcie główne Jerzy Stuhr w filmie „Historie miłosne”/Centrum Filmowe Graffiti 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA