REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Jesiennie z playlistą sPlay.pl

Kiedy zaczyna się jesień? Meteorologicznie 1 września, astronomicznie 21 września, dla uczniów, gdy kończą się wakacje, a tak naprawdę dla każdego z nas w innym momencie. Trudno jednak nie zauważyć, że pogoda w kraju nad Wisłą zaczyna być bardzo jesienna. Dlatego przygotowaliśmy dla Was playlistę na tę okazję.

23.08.2013
16:27
Jesiennie z playlistą sPlay.pl
REKLAMA

Myśleliśmy, że będziemy mogli opublikować ją później, a nie w sierpniu, ale babie lato już się zaczęło, a w niektórych miejscach nawet liście zaczęły powoli zmieniać kolor.

REKLAMA

Nie ma chyba innej pory roku, która byłaby tak inspirująca dla artystów. Przytłaczająca zima, ożywcza wiosna czy radosne lato nie pobudzają emocji tak, jak melancholijna, pełna barw i często przygnębiająca jesień. Dlatego muzycznie mieliśmy w czym wybierać - pieśni o jesieni, inspirujące czy nawet dźwiękami starające się naśladować jesień - jest tego bez liku.

Od największych, takich jak Frank Sinatra, Nat King Cole czy John Coltrane, przez mniej rozpoznawalnych, ale jesienią wpisanych na zawsze w kanon muzyki, po nawet muzyków współczesnych - wszyscy są wrażliwi na jesień.

REKLAMA

Jeśli nie czujecie jeszcze jesieni, zapiszcie sobie playlistę i posłuchajcie, gdy złapie Was melancholia.

Podrzucajcie w komentarzach swoje jesienne utwory, pamiętajcie też, że możecie obserwować sPlay na Spotify i Deezerze!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA