REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jesus z „Big Lebowski” braci Coen powraca w zwiastunie „The Jesus Rolls”

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy, pełny zwiastun „The Jesus Rolls”, czyli spin-offa kultowego filmu braci Coen „Big Lebowski”. Jest neonowo, jaskrawo i zabawnie.

06.02.2020
21:36
The Jesus Rolls. Zwiastun spin offa Biga Lebowskiego
REKLAMA
REKLAMA

Po ponad 20 latach od swojej premiery „Big Lebowski” wciąż zachwyca kolejne pokolenia. Jest to zasługa nie tylko wyluzowanego, głównego bohatera określanego mianem „Kolesia”, ale również postaci z jakimi wchodzi w interakcję. Jedną z najciekawszych jest miłośnik kręgli Jesus. Teraz będziemy mogli poznać go nieco lepiej, niż było nam dane przed dwoma dekadami. Jak pamiętamy z oryginału Jesus był skazany za pedofilię.

Można więc przypuszczać, że na początku trailera „The Jesus Rolls”, opuszcza więzienie, do którego trafił właśnie za to przestępstwo.

Zgodnie z oficjalnym opisem zostaje zwolniony za dobre sprawowanie. Nie mija jednak wiele czasu, a on znowu pakuje się w kłopoty. Wraz z przyjacielem kradnie samochód i rusza na przejażdżkę. Niestety na ich drodze pojawia się wkurzony właściciel auta i dołącza do nich pewna fryzjerka. W ten sposób zaczyna się jazda bez trzymanki. We trójkę kontynuują pełną komicznych sytuacji przygodę.

„The Jesus Rolls” ma być nie tylko spin-offem „Biga Lebowskiego”, ale również remakiem francuskiej komedii z lat 70. zatytułowanej „Jaja” z Gerardem Depardieu i Patrickiem Dewaere w rolach głównych.

Na ekranie zobaczymy wiele znanych twarzy. W produkcji występują bowiem m.in. Susan Sarandon, Audrey Tautou, Bobby Cannavale czy Pete’a Davidsona. W tytułowej roli pojawia się oczywiście znany z „Biga Lebowskiego” John Torturro. Aktor odpowiada również za scenariusz i reżyserię. Nie będzie to jego debiut w tych funkcjach, bo po drugiej stronie kamery stanął już chociażby na planie „Romance and Cigarettes.

Bracia Coen wielokrotnie podkreślali, że nie zamierzają wracać do „Biga Lebowskiego”.

Jednakże John Torturro już od dłuższego czasu chciał zrealizować spin-off filmu poświęcony Jesusowi Quintanie. Prawa do postaci otrzymał w 2016 roku. W końcu będziemy mogli zobaczyć, co z nimi zrobił. Już wypuszczony niedawno teaser odpowiednio podgrzał atmosferę przed premierą, a jak się okazuje pełny zwiastun wygląda jeszcze lepiej.

REKLAMA

„The Jesus Rolls” - kiedy premiera?

Według dostępnych informacji film ma pojawić się w ograniczonej dystrybucji 28 lutego 2020 roku, a 6 marca trafić na platformy VOD. Nie wiadomo czy, kiedy i w jaki sposób będzie można obejrzeć go w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA