REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Łatwa i szybka nauka ukraińskiego. Z tymi aplikacjami bez problemu opanujesz obcy język

Wojna w Ukrainie trwa już kilkanaście dni. Ci, co zostali w kraju napadniętym przez Putina, dzielnie stawiają czoła agresorowi. Kobiety i dzieci szukają natomiast schronienia m.in. w Polsce. Nie wszyscy mówią jednak w naszym języku, przez co pomoc chociażby pod postacią wysłuchania, nie należy do najłatwiejszych. Sprawdziliśmy, które aplikacje na smartfona pozwolą wam szybko, przynajmniej w stopniu podstawowym, opanować ukraiński.

09.03.2022
6:48
język ukraiński aplikacje nauka android
REKLAMA

Jak szybko, łatwo i przyjemnie opanować podstawy ukraińskiego? W obecnej sytuacji jest to uzasadnione pytanie. Tuż za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, a kobiety i dzieci szukają schronienia w Polsce. Czasami potrzebują, aby chociaż ich wysłuchać. Weźmy też pod uwagę, że wielu rodaków zdecydowała się przyjąć uchodźców pod swój dach. Dzięki tym aplikacjom przełamią barierę językową.

REKLAMA

Najlepsze aplikacje do nauki języka ukraińskiego

Aplikacji do nauki języków obcych nie brakuje. Wiele z nich pomoże wam opanować ukraiński, aby móc zrozumieć uchodźców uciekających przed wojną do naszego kraju. Dzięki temu dowiecie się jak im lepiej pomóc.

Mondly - aplikacje - nauka ukraińskiego

W nauce języków najważniejsza jest regularność i samodyscyplina. Mondly oferuje naukę angielskiego poprzez codzienne lekcje (można korzystać z wersji darmowej lub wykupić konto premium). Co więcej oparte są one na zabawie, dzięki czemu łatwo i przyjemnie zaczniecie zapamiętywać pojedyncze słowa, dowiecie się jak budować pełne zdania, a nawet nabierzecie umiejętności konwersacyjnych.

Ta aplikacja jest co prawda darmowa, ale dla niektórych może wymagać dodatkowych zakupów. Najlepiej korzystać z niej, znając cyrylicę. Za sprawą gier i zabaw poznacie dzięki niej 15 tys. słów i zdań podzielonych na kilkaset tematów.

"Tobo: Nauka ukraińskiego" to idealna aplikacja dla każdego, kto chciałby się nauczyć samych podstaw ukraińskiego. Tak jak w przypadku wyżej wymienionych produktów, nauka odbywa się poprzez zabawę. Nie brakuje angażujących gier, ale są też fiszki z przydatnymi wyrażeniami. Dzięki temu z łatwością przyswoicie słownictwo, które pomoże wam porozumieć się z uchodźcami zza naszej wschodniej granicy.

Całkowicie bezpłatny kurs słownictwa ukraińskiego. Dzięki tej aplikacji poznacie podstawowe zwroty i wyrażenia (również slangowe). Na sam początek nauki obcego języka zdecydowanie wystarczy.

REKLAMA

Aplikacje do nauki ukraińskiego - jak w łatwy sposób opanować język naszych sąsiadów?

Zastanawiacie się jak w szybki i łatwy sposób opanować podstawy ukraińskiego, aby pomóc uchodźcom z Ukrainy? Z wymienionymi wyżej aplikacjami nie będziecie mieli z tym problemu. Co więcej, na naukę nie wydacie ani grosza.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA