REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Książki na dobry wieczór: e-booki Joanny Chmielewskiej tańsze o 60%

Tylko dziś i tylko między godziną 19:00 a 22:00 aż 55 e-booków autorstwa Joanny Chmielewskiej będzie można nabyć w księgarni Publio w cenie niższej nawet do 60%. Niektóre książki kosztować będą tylko około 10 złotych. 

24.02.2014
17:20
Książki na dobry wieczór: e-booki Joanny Chmielewskiej tańsze o 60%
REKLAMA

Chmielewska to bardzo ceniona autorka powieści sensacyjnych, kryminalnych, komedii obyczajowych, ale również książek dla dzieci i młodzieży. Jej proza jest niezwykle lekka i błyskotliwa, pani Joanna obdarzona była fantastycznym poczuciem humoru, dzięki czemu lektura jej dzieł jest czynnością niesamowicie pozytywną, nastrajającą ogromnym optymizmem. Więcej o tej powieściopisarce możecie przeczytać w tekście Ewy.

REKLAMA

Ta szybka promocja to znakomita okazja, aby odświeżyć sobie ulubione książki Chmielewskiej, lub uzupełnić biblioteczkę o brakujące pozycje (a przy tak bogatej twórczości raczej nietrudno o luki w księgozbiorze). Jeśli zaś nie mieliście wcześniej do czynienia z tą autorką, przed wami krótki poradnik od czego zacząć.

klin joanna chmielewska

Ta pierwsza wydana powieść Chmielewskiej odczekała się w 1966 roku ekranizacji o tytule "Lekarstwo na Miłość", z Kaliną Jędrusik w roli głównej. Jej bohaterką jest Joanna, zakochana bez wzajemności w swoim znajomym, Januszu. Wstydzi się do niego zadzwonić, przez telefon prosi więc przyjaciółkę, aby uczyniła to za nią. Niechętną temu kobietę wyręcza nieznany mężczyzna, który niespodziewanie wtrąca się do rozmowy. Tajemniczy osobnik sugeruje Joannie, aby ulokowała swoje uczucia w kimś innym i proponuje spotkanie. Kim jest ów mężczyzna, który nie chce się nawet przedstawić? Joanna postanawia go rozszyfrować.

lesio joanna chmielewska

Lesio
Na "Lesia" składają się trzy wyjątkowo humorystyczne i satyryczne opowiadania. Ich bohater, Lesio Kubajek, to architekt, który notorycznie spóźnia się do pracy. Jego beztroskie życie często staje się kością niezgodny, między nim a jego kolegami i koleżankami z biura. Perypetie opisanych w książce postaci związane są m.in. z zaginięciem księgi spóźnień (głównym podejrzanym staje się oczywiście Lesio) czy napadem na pociąg w celu udaremnienia popełnienia plagiatu przez konkurencję.

wszystko czerwone joanna chmielewska

Udany mariaż kryminału i komedii. Akcja powieści rozgrywa się w Danii, w miejscowości Allerod, gdzie grasuje groźny i tajemniczy morderca. Po raz pierwszy uderza podczas przyjęcia w ogrodzie. Jedna zbrodnia nie jest jednak dla niego satysfakcjonująca. Bohaterka książki, roztargniona Alicja, wspólnie z policjantem Muldgaardem, który dostał tę spraw ponieważ zna język polski, a w domu, do którego doszło do morderstwa mieszkają wyłącznie Polacy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA