REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Polska aktorka w 5. sezonie "The Crown". Kogo zagrała w hicie Netfliksa?

9 listopada ruszył nowy sezon "The Crown". W piątej odsłonie hitowego serialu Netfliksa pojawił się polski akcent w postaci rodzimej aktorki - Joanny Ignaczewskiej. Choć widzimy ją na ekranie kilka minut, z pewnością rola w "The Crown" przysporzy jej grono fanów. Kogo zagrała?

10.11.2022
14:59
Joanna Ignaczewska
REKLAMA

Nowy sezon "The Crown" z impetem wkroczył na Netfliksa. W piątej odsłonie scenarzyści skupili się m.in. na trudnych momentach w małżeństwie Karola i Diany. Nie zabrakło też szeroko komentowanego w mediach wątku rzekomego spisku Karola przeciwko matce, z ówczesnym premierem - Johnem Majorem.

REKLAMA

Polski akcent w 5. sezonie "The Crown". Joanna Ignaczewska zagrała dziennikarkę.

W nowej transzy pojawił się też język polski i polska aktorka - Joanna Ignaczewska. 38-letnia Polka pojawiła się w 2. odcinku "The Crown", wcielając się w postać dziennikarki przeprowadzającej wywiad z księciem Filipem. Początkowo mówi do ekipy telewizyjnej w języku polskim, by później z Filipem rozmawiać dość topornie po angielsku.

Joanna Ignaczewska pojawia się w serialu zaledwie kilka minut, jednak to i tak spore wyróżnienie. Ignaczewska ma 38 lat i jest absolwentką Actors Studio w Nowym Jorku oraz Lee Strasberg Actors Studio. polska aktorka od 2008 roku mieszka w Londynie.

Netflix: The Crown
REKLAMA

Joanna Ignaczewska ma na swoim koncie aż 100 ról

Jak czytamy na serwisie IMBD, Ignaczewska do tej pory zagrała w stu produkcjach, m.in. filmowych, telewizyjnych oraz teatralnych. Na swoim koncie ma główną rolę w thrillerze psychologicznym "Scopia Effect", który przyniósł jej pierwszą aktorską nominację na Brytyjskim Festiwalu Filmowym. Polka prowadzi też warsztaty w Londyńskiej Akademii Filmowej. Prywatnie jest miłośniczką podróży i sportów wodnych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA