REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zapowiada się solowy film o Jokerze. Joaquin Phoenix prowadzi rozmowy z Warner Bros.

Do roli jednego z największych komiksowych i filmowych złoczyńców w historii przymierzany jest kolejny wybitny aktor. Według ostatnich doniesień w Jokera chce wcielić się Joaquin Phoenix.

09.02.2018
8:26
joker
REKLAMA
REKLAMA

Joker przez lata urósł do rangi legendy nie mniejszej niż sam Batman, choć zawsze był postacią drugoplanową i na ogół musiał uznawać wyższość superbohatera. Co ciekawe, mimo swojego statusu nigdy nie doczekał się solowego filmu. Jednak to niedługo może się to zmienić.

Joaquin Phoenix prowadzi rozmowy z Warner Bros. w sprawie wcielenia się Jokera.

Pierwsze pogłoski o filmie pojawiły się w zeszłym roku. Miałby to być tzw. origin movie, czyli obraz ukazujący początki działalności złoczyńcy oraz okoliczności, w których doszło do ukształtowania jego charakteru. Akcja miałaby toczyć się w latach 80., a całość bardziej przypominać ponury dramat kryminalny.

Reżyserem produkcji ma być Todd Phillips, odpowiedzialny za trylogię Kac Vegas. W pisaniu scenariusza ma pomóc mu Scott Silver (8 Mila, Fighter). Wcześniej jako producenta wymieniano Martina Scorsese. Film nie będzie jednak bezpośrednią częścią DCEU, gdzie w Jokera wciąż będzie wcielał się Jared Leto. Co ciekawe, do roli w niezatytułowanym jeszcze projekcie rozważano także Leonardo DiCaprio.

Joker solowy film class="wp-image-132829"

Phoenix już wcześniej był brany pod uwagę do ról w adaptacjach komiksów.

Aktor miał zagrać Lexa Luthora w Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, ale nie był zainteresowany ofertą. Następne prowadził rozmowy z Marvel Studios nad Doktorem Strangem, gdzie miały go zniechęcić wymagania promocyjne.

Do tej pory Joker kilkukrotnie pojawił się na wielkim ekranie. W Batmanie zagrał go Jack Nicholson, w Mrocznym Rycerzu Heath Ledger, a w Legionie samobójców wspomniany Jared Leto. Szczególnie dwa pierwsze wcielenia spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony widzów.

REKLAMA

Nie wiadomo jednak, kiedy film o Jokerze miałby trafić na ekrany.

Warner Bros. wydaje się mieć pełne ręce roboty przy DCEU. W grudniu do kin zawita Aquaman, a w przyszłym roku Shazam! i Wonder Woman 2. W planach jest także m. in. solowy film o Batmanie, Flashu, seria o Harley Quinn czy kontynuacje Legionu samobójców i Ligi Sprawiedliwości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA