REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Twórca „Monty Pythona” broni J.K. Rowling i wyznaje: „nie obchodzą mnie osoby trans, gdy demokracja jest zagrożona”

John Cleese, jeden z członków legendarnej grupy Monty Python, został spytany o jego poparcie dla oskarżanej o transfobię J.K. Rowling. Aktor z rozbrajającą szczerością wyznał, że nie obchodzą go osoby trans — zwłaszcza gdy „demokracja w Ameryce jest zagrożona, a w Wielkiej Brytanii szaleje korupcja”.

23.11.2020
9:36
john cleese j k rowling transfobia
REKLAMA
REKLAMA

Odkąd kilka miesięcy temu J.K. Rowling skrytykowała osoby transpłciowe, nazwisko autorki „Harry'ego Pottera” właściwie nie opuszcza łamów tabloidów i portali plotkarskich. Jedni zarzucają pisarce transfobię, inni chwalą ją za walkę z polityczną poprawnością.

We wrześniu wystosowano nawet list poparcia dla Rowling (po swoich kontrowersyjnych wypowiedziach autorka padła ofiarą hejtu), a jednym z jego sygnatariuszy był John Cleese. To właśnie on został zaczepiony w weekend przez jednego z internautów i spytany o swój stosunek do osób transpłciowych. Odpowiedź aktora znanego z grupy Monty Pythona okazała się dość nietypowa i wywołała kolejne poruszenie.

„Obawiam się, że nie interesują mnie osoby trans”

W minioną niedzielę John Cleese został zaczepiony na Twitterze przez internautów, którzy najwidoczniej nie mogli się pogodzić z solidarnością aktora z J.K. Rowling. Jeden z nich zapytał, czy gwiazdor „solidaryzuje się z transfobią i dyskryminacją”. Cleese, jak na członka Monty Pythona przystało, odpowiedział z dużą dozą sarkazmu:

Owszem, tak samo jak z torturowaniem małych zwierzątek i podkładaniem ognia pod dzieci.

— napisał na Twitterze Cleese.

Kiedy internauci nie dawali jednak za wygraną, aktor pozwolił sobie na chwilę rozbrajającej szczerości:

Obawiam się, że w nie interesują mnie osoby transpłciowe. Mam tylko nadzieję, że są szczęśliwe, a inni ludzie traktuję je dobrze. Obecnie jestem skupiony zagrożonej demokracji w USA, zalewającej Wielką Brytanię korupcji i doniesieniach na temat brutalności policji...

— odpisał Cleese.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

* Zdjęcie główne: WeDesing / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA