REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Johnny Depp nie chce być nazywany „żonobijcą”. Aktor złożył wniosek o apelację

Johnny Depp słono zapłacił za przegrany proces o zniesławienie i stracił rolę Gellerta Grindelwalda w filmie „Fantastyczne zwierzęta 3”. Aktor zapowiadał jednak, że nie zamierza składać broni i słowa dotrzymał. Do brytyjskiego Sądu Apelacyjnego wpłynął właśnie wniosek o odwołanie wyroku.

09.12.2020
15:38
johnny depp amber heard
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Wyrok w głośnej sprawie Johnny Depp kontra „The Sun” zapadł na początku listopada. Londyński sąd uznał, że redaktor naczelny brytyjskiego tabloidu miał prawo nazwać hollywoodzkiego gwiazdora „żonobijcą”, bo takie określenie było „w gruncie rzeczy prawdziwe”. W trakcie procesu wyszło na jaw, że małżeństwo Deppa z Amber Heard było pełne obopólnych przypadków stosowania przemocy fizycznej i psychicznej (więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ). Sędzia Andrew Nicol nie przychylił się też do twierdzeń adwokatów aktora, jakoby cała sprawa była próbą wymuszenia pieniędzy przez jego byłą żonę.

Pytania o koniec kariery Deppa w obliczu takiego wyroku wydawały się części osób przesadzone. Wysunięta niedługo później przez Warner Bros. prośba, by opuścił obsadę filmu „Fantastyczne zwierzęta 3”, potwierdziła jednak zasadność takich twierdzeń. Już wiadomo, że amerykańskiego aktora w roli Gellerta Grindelwalda zastąpi Mads Mikkelsen. A o innych przyszłych projektach z jego udziałem nie słychać wiele. Z drugiej strony, dodatkowy czas wolny przyda mu się na dalszą walkę z brytyjskim systemem sądowniczym.

Johnny Depp złożył właśnie odwołanie w Sądzie Apelacyjnym.

Aktor zapowiadał taki ruch już w liście otwartym wysłanym przed kilkoma tygodniami do swoich fanów. I jak dowiedział się portal Deadline, słowa dotrzymał. Początkowo Depp próbował zgłosić apelację w Sądzie Najwyższym, gdzie zapadł pierwotny wyrok, ale sam Andrew Nicol mu to odradził, ponieważ nie widział szans na powodzenie takiego ruchu w zarządzanym przez siebie organie wymiaru sprawiedliwości.

Wobec takiej sytuacji adwokaci Deppa postanowili podjąć działania w Sądzie Apelacyjnym. Mieli na to czas do 7 grudnia i z prawa skorzystali. Nie jest jeszcze znany grunt, na którym złożone zostało odwołanie, ale dalsze informacje w tej sprawie pojawią się zapewne w następnych tygodniach.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA