REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. VOD

Szykujcie się na spotkanie z Joaquinem Phoenixem i mrokiem Gotham. „Joker” od listopada na HBO i HBO GO

Dla wielu widzów „Joker” to najlepszy dowód na to, że kino superbohaterskie potrafi dostarczać wybitne i głęboko artystyczne tytuły a nie tylko prostą rozrywkę. Nie wszyscy fani wielkiego kina mieli już jednak okazję oglądać produkcję, za którą Joaquin Phoenix i Hildur Guonadottir otrzymali Oscary. Dzięki HBO wkrótce otrzymają okazję to nadrobić.

22.10.2020
11:00
joker hbo go
REKLAMA
REKLAMA

„Joker” trafił pierwotnie do dystrybucji kinowej 4 października 2019 roku, a więc nieco ponad rok temu. Produkcja jeszcze przed premierą budziła olbrzymie kontrowersje, a część ekspertów i ludzi mediów namawiała nawet do jej bojkotu. Widzowie nie posłuchali jednak tych apeli i tłumnie wybrali się do kin na „Jokera”. Zdecydowana większość nie żałowała tej decyzji, choć oczywiście nie zabrakło też ostrych krytyków.

Najnowszy film Todda Phillipsa okazał się niezwykle intrygującym tworem z fenomenalną kreacją Joaquina Phoenixa, natchnioną muzyką Hildur Guonadottir oraz sprawnym scenariuszem. Nie tylko mówił coś niezwykle ważnego na temat współczesnych niepokojów społecznych, ale też nadawał nowego oblicza istniejącej od lat relacji między Jokerem a Batmanem. Wytwórnia Warner Bros. podjęła ryzyko, decydując się na wizję reżysera, ale zdecydowanie się ono opłaciło. Czego dowodem były Oscary za najlepszą pierwszoplanową rolę męską dla Phoenixa oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową dla islandzkiej wiolonczelistki.

Za niecałe dwa miesiące, bo 15 listopada „Joker”  pojawi się na popularnym serwisie HBO GO.

Redakcja Rozrywka.Blog potwierdziła tę informację w HBO Polska. Pierwotnie tytuł Phillipsa miał tam zadebiutować tydzień później, ale premiera została nieco przyspieszona. Dla wielu polskich widzów (zwłaszcza tych stroniących od kina superbohaterskiego) będzie to szansa na pierwsze spotkanie z tą wersją Gotham City. Nie mam wątpliwości, że powinni z niej skorzystać.

Oprócz wspomnianego Phoenixa w obsadzie „Jokera” znaleźli się również Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Brett Cullen i Glenn Fleshler. Fabuła produkcji koncentruje się na życiu cierpiącego na rzadkie schorzenie komika, Arthura Flecka i jego powolnej ewolucji w stronę tytułowego Księcia Zbrodni z Gotham.

REKLAMA

Telewizyjny debiut filmu „Joker” również został wyznaczony na 15 listopada o 20:10 w HBO.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA