REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Joaquin Phoenix o filmie, w którym zagra Jokera: "jestem kur*wsko przerażony"

Grany przez Joaquina Phoenixa Joker może okazać się jedną z najciekawszych filmowych postaci następnych kilku lat. Odtwórca roli wyjawił, dlaczego zdecydował się na angaż w filmie. Arcywróg Batmana miał śmiertelnie przerażać aktora.

13.07.2018
20:08
Joaquin Phoenix Joker
REKLAMA
REKLAMA

Całkiem niedawno sieć obiegła informacja, że Joaquin Phoenix wcieli się w główną rolę w solowym filmie o Jokerze. O obsadzeniu go jako Księcia Zbrodni mówiło się już od kilku miesięcy, jednak nikt oficjalnie nie potwierdzał tych doniesień. Gdy jednak stało się pewne, że to właśnie ten aktor zagra jednego z najsłynniejszych komiksowych złoczyńców, część fanów była pewnie w euforii.

Phoenix znany jest ze swoich poświęceń dla różnych projektów i pełnego zaangażowania, kiedy wciela się w daną postać. Niejednokrotnie widzieliśmy go w rolach osób w nie najlepszym stanie psychicznym, idealnie więc nadaje się jako odtwórca Jokera. Jeśli doda się do tego odpowiedni scenariusz i charakteryzację, to aktor może zdziałać cuda. Oby grana przez niego postać wywołała u widza taki efekt, jak u niego samego.

Joaquin Phoenix wyznał bowiem, że Joker w nowym filmie kur*wsko go przeraża.

Takie wyznanie padło podczas rozmowy aktora z portalem Collider.com. Ponadto po premierze obrazu podobne odczucia mogą mieć także sami widzowie. Phoenix przyznał także, że był pod wrażeniem wizji reżysera filmu, Todda Philipsa. Pociągające wydało mu się stworzenie własnego świata - dzięki temu całość będzie unikalna i umykająca wszelkim gatunkom. Te wszystkie czynniki złożyły się na decyzję Phoenixa o przyjęciu roli.

Joker Joaquin Phoenix class="wp-image-182515"

Co ciekawe, aktor zdradził także, że już kilka lat temu miał w głowie pomysł zagrania tej postaci. Kontatkował się wówczas ze swoim agentem odnośnie zagrania jakiegoś znanego złoczyńcy w filmie, który ukazałby psychologiczną i emocjonalną stronę postaci. Potem na jakiś czas zapomniał o tej idei, ale gdy zrobiło się głośno o produkcji poświęconej Jokerowi, Phoenix stwierdził, że właśnie tego szukał.

W filmie poznamy początki kariery arcywroga Batmana.

REKLAMA

Joker zostanie ukazany jako społeczny wyrzutek, który dąży do budowy własnej rzeczywistości. Istotnym aspektem produkcji ma być właśnie psychika tytułowej postaci. Całość ma być niezwykle mroczna, realistyczna i nie przypominająca filmów Nolana czy DCEU. Jednocześnie Warner Bros. pracuje nad innym projektem o Jokerze, w którego ponownie wcieli się Jared Leto.

Prace nad filmem z Joaquinem Phoenixem rozpoczną się we wrześniu. Produkcja ma trafić do kin pod koniec 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA