REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

The Batman bez Afflecka, Joker z solowym filmem. Warner Bros. żongluje filmami DC

Warner Bros. modyfikuje swoje plany odnośnie filmów DC. Wygląda na to, że jednym z czołowych projektów będzie grany przez Joaquina Phoenixa Joker. Z kolei w The Batman niemal na pewno nie zobaczymy Bena Afflecka.

14.06.2018
9:33
Joker The Batman Warner Bros.
REKLAMA
REKLAMA

Wydaje się, że Warner Bros. naprawdę nie ma szczęścia do adaptacji komiksów. Stworzone przez nich DCEU nie przynosi tak wysokich dochodów, jak oczekiwano, a większość filmów mogłaby mieć dużo lepsze recenzje. Odnosi się to zwłaszcza do Ligi Sprawiedliwości, po której wytwórnia zdecydowała się na drastyczne zmiany. Walter Hamada został mianowany nowym szefem DC Films i rozpoczął wcielanie w życie swoich wizji.

Co ciekawe, teraz Warner Bros. praktycznie pożegnali byłego współnaczelnego swoich komiksowych adaptacji, Geoffa Johnsa. Jeszcze niedawno miał on zajmować się produkcją i scenariuszami następnych projektów, ale wytwórnia zdecydowała się rozwiązać umowę (wciąż ma jednak opracować fabułę do Green Lantern Corps.) To oznacza wzrost pozycji Hamady, który od razu to wykorzystuje i pcha do przodu kilka projektów.

Jednym z nich jest Joker, a konkretnie to origin story arcywroga Batmana.

Jakiś czas temu mówiło się o dołączeniu do filmu Joaquina Phoenixa, który ma zagrać główną rolę. Wygląda na to, że aktor faktycznie wcieli się w króla przestępczego światka Gotham. Reżyserię powierzono Toddowi Phillipsowi (Kac Vegas), który napisał scenariusz wspólnie ze Scottem Silverem (8. Mila). Natomiast wśród producentów wykonawczych znalazł się Martin Scorsese. Budżet wynosi 55 mln dol., a prace nad filmem ruszą jesienią.

Joker The Batman Warner Bros. class="wp-image-172717"

Film nie będzie częścią DCEU, w którym Joker Jareda Leto także dostanie własny film. Warner Bros. przymierza się do startu z DC Dark lub DC Black – osobnego, mroczniejszego uniwersum komiksowych bohaterów.

Kolejnym ważnym projektem dla Hamady wydaje się być The Batman.

Na tę chwilę wiadomo tyle, że w powierzonym Mattowi Reevesowi filmie niemal na pewno nie zobaczymy Bena Afflecka. O rozstaniu aktora z rolą Bruce’a Wayne’a mówiło się od dawna, ale ostatnio na tapecie pojawił się pomysł przedstawienia historii młodszego Batmana, co w ogóle wyklucza udział Afflecka. Istnieje jednak możliwość, że również The Batman zostanie przesunięty do DC Black; wówczas Ben potencjalnie mógłby wrócić jako superbohater w następnych filmach DCEU.

REKLAMA

W grudniu do kin ma trafić Aquaman, a na początku przyszłego roku rozpocznie się produkcja The Flash. Ten projekt także doczekał się modyfikacji; reżyserią zajmą się John Francis Daley i Jonathan Goldstein, autorzy scenariusza do Spider-Mana: Homecoming. Całość ma porzucić planowany mroczniejszy ton na rzecz inspiracji Powrotem do przyszłości.

W kwietniu przyszłego roku zobaczymy Shazam!, a w listopadzie Wonder Woman 1984. Ponadto Warner Bros. przygotowuje Birds of Prey oraz Batgirl, choć oba projekty znajdują się we wczesnej fazie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA