REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

Przeglądam filmografię Jona Wattsa i nie rozumiem, dlaczego oddano mu filmowego Spider-Mana

Wszyscy wiemy już, jaki aktor zagra współdzielonego przez Sony Pictures oraz Marvel Studios Spider-Mana. Znamy ponadto reżysera, który zajmie się pierwszym samodzielnym filmem z Człowiekiem-Pająkiem. Przyznam, że zupełnie nie rozumiem tej nominacji.

24.06.2015
20:16
Nie rozumiem, dlaczego Jon Watts nakręci Spider-Mana
REKLAMA

Reżyserem, który zajmie się pierwszym filmem skupionym tylko i wyłącznie na przygodach Spider-Mana, będzie Jon Watts. To już trzeci restart przygód Petera Parkera i kolejna powtórka cyklu o utracie rodziców oraz wuja Bena. Nuuuuda. Tym bardziej Sony Pictures musi dać nam produkcję, która będzie ciekawa, zaskakująca i wykonana przynajmniej na tym samym poziomie, co większość filmów Marvel Studios.

REKLAMA

Nie ma się co oszukiwać, The Amazing Spider-Man 2 nie podołał zadaniu.

W Sony Pictures muszą zatrzeć ślady po tym potworku. Dlatego można by oczekiwać, że kierownictwo medialnego molocha wybierze uzdolnionego, cenionego, a przynajmniej doświadczonego reżysera z pewnym dorobkiem. Tak się jednak nie stało. Przeglądam filmografię Jona Wattsa i po prostu nie wiem co stało za decyzją Sony.

Jon Watts ma na swoim koncie… współpracę przy serwisie rozrywkowym, znanym również w Polsce, „Onion News Network”. Reżyser nakręcił niezależną animację z muppetami, którą możecie zobaczyć poniżej. Głośniej o tym twórcy zrobiło się dopiero wtedy, gdy ten opublikował fikcyjny zwiastun do horroru, w którym główny bohater jest uwięziony w ciele clowna. Póki co nie jest zbyt imponująco, prawda?

Pierwszym „wielkim” filmem tego reżysera będzie „COP CAR” z Kevinem Baconem. Produkcja dopiero doczeka się swojej tegorocznej premiery. Poza tym Jon Watts ma na swoim koncie kilka reklam. Cóż, to by było na tyle. Musicie przyznać, że reżyser jest niemal „czystą kartą” w hollywoodzkim świecie. Tym bardziej nie potrafię zrozumieć, dlaczego Sony Pictures zdecydowało się na taki ruch.

REKLAMA

Oczywiście Jon Watts może nas bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Warto napisać, że Colin Trevorrow, reżyser „Jurassic World”, również nie miał na koncie żadnej poważnej produkcji przed swoim wysokobudżetowym debiutem. Mimo tego dostaliśmy dobry film akcji, którego recenzję znajdziecie w tym miejscu. Czy tym razem będzie podobnie? Mam taką nadzieję. Spider-Man to wciąż najpopularniejszy bohater z komiksów, któremu po prostu należy się dobry film. Chociaż jeden.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA