REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jordan Peele pracuje nad nowym filmem. Ma być równie oryginalny, co Uciekaj!

Choć wciąż jest jeszcze głośno wokół reżyserskiego debiutu, to Jordan Peele już planuje nakręcić następny film. Tym razem twórca Uciekaj! zabierze się za thriller społeczny.

20.02.2018
22:12
Jordan Peele nowy film
REKLAMA
REKLAMA

Uciekaj! jest z pewnością jednym z najciekawszych filmów zeszłego roku. Klasyfikowane jako horror dzieło znacząco podzieliło widzów. Oryginalna opowieść o czarnoskórym mężczyźnie, który poznaje mroczny sekret rodziców swojej białej dziewczyny, zebrała jednak świetne recenzje od krytyków. Efektem są cztery nominacje do Oscara, w tym za najlepszy film.

Jordan Peele idzie za ciosem i już planuje kolejną produkcję.

Były aktor pracuje nad scenariuszem nowego przedsięwzięcia. Tym razem ma to być thriller społeczny. Zapowiada się więc następny oryginalny obraz, bowiem w rozmowie z The Hollywood Reporter twórca zdradził, że znów dojdzie do żonglowania gatunkami:

(...) Wiem tylko, że jest to gatunek, w którym będzie zabawa thrillerem, horrorem, kinem akcji, komedią, intrygą. To mój czuły punkt. Myślę więc, że pod pewnymi względami będzie przypominał Uciekaj!. Chcę jednakże, aby był to zupełnie inny film. Chcę w nim zawrzeć coś innego niż temat rasy. (...)

Jordan Peele nowy film class="wp-image-135586"

Wcześniej reżyser był łączony z adaptację anime Akira, ale projekt upadł. Peele jest także otwarty na możliwość nakręcenia kontynuacji Uciekaj!. Wciąż nie wiadomo, czego konkretnie będzie dotyczył niezatytułowany film, ani kto miałby w nim zagrać. Mimo to zdjęcia mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Z wcześniejszych doniesień wynika, że Universal Pictures zaplanowało premierę na 15 marca 2019 r.

REKLAMA

Nie jest to jedyny projekt, nad którym pracuje Jordan Peele.

Reżyser jest zaangażowany w kilka produkcji telewizyjnych. Razem z J.J. Abramsem przygotowuje Lovecraft County, które opowie o czarnoskórym mężczyźnie, który w latach 50. przemierza USA w poszukiwaniach ojca. Innym odcinkowym dziełem filmowca będzie The Hunt, oparty na prawdziwej historii antyfaszystów, którzy w latach 70. namierzali ukrywających się nazistowskich zbrodniarzy wojennych. Ponadto Peele pracuje nad rebootem kultowego amerykańskiego serialu science fiction - Twilight Zone.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA