REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To nie koniec problemów z dinozaurami. Znamy datę premiery Jurassic World 3

Dinozaury zaatakują jeszcze co najmniej dwa razy. Jurassic World: Upadłe królestwo wejdzie do kin za kilka miesięcy. Wiemy również, kiedy obejrzymy Jurassic World 3.

22.02.2018
10:15
Jurassic World 3 premiera
REKLAMA
REKLAMA

Wskrzeszenie serii o dinozaurach w postaci Jurassic World przyniosło w 2015 roku ponad 1,6 mld dol. dochodu z biletów. Nic więc dziwnego, że twórcy inwestują w potencjalną żyłę złota. Kontynuacja o podtytule Upadłe królestwo trafi do kin w czerwcu, ale na tym się nie skończy.

Universal Pictures zapowiedziało już datę premiery Jurassic World 3.

Film będzie można oglądać od 11 czerwca 2021 roku. Nie są znane żadne szczegóły odnośnie jego fabuły, choć według doniesień The Hollywood Reporter akcja będzie bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z Upadłego królestwa. Colin Trevorrow, współodpowiedzialny za produkcję i scenariusz, w wywiadzie dla Sebasa Tabany'ego przyznał na temat drugiej części cyklu:

(...) Końcówka tego filmu nie jest cliffhangerem; została stworzona z myślą o ludziach, którzy chcą wiedzieć, co stanie się dalej. Poprzednie części Parku Jurajskiego były raczej epizodyczne i miały dość jasne zakończenia. W czasie prac z Derekiem Connollym, moim współscenarzystą, myśleliśmy o tym, jaki kierunek seria obierze w przyszłości. (...)

W obrazie J.A. Bayony Claire (Bryce Dallas Howard) i Owen (Chris Pratt) powrócą na opuszczoną przez ludzi Isla Nublar. Bohaterowie podejmą próbę ocalenia żyjących tam dinozaurów, którym zagraża erupcja wulkanu. Ponadto Owen postara się odnaleźć Blue - raptora, którego wychowaniem i tresurą zajmował się podczas pracy w parku. W czasie misji grupa ratownicza odkryje również spisek dążący do przywrócenia na Ziemi porządków panujących miliony lat temu.

Trevorrow pracą nad scenariuszem podzieli się z Emily Carmichael, współautorką Pacific Rim: Rebelii.

REKLAMA

Wśród ekipy producenckiej znaleźli się oczywiście Steven Spielberg, twórca oryginalnego Parku Jurajskiego, oraz Frank Marshall i Pat Crowley. Według wcześniejszych informacji w kwestii tworzenia dinozaurów seria ma powrócić do korzeni; większość gadów powstanie w oparciu o animatronikę. Na ekranie zobaczymy także nowe stworzenia, jak choćby baryonyxa czy hybrydowego indoraptora.

Polska premiera Jurassic World: Upadłego królestwa przewidziana jest na 8 czerwca 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA