REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube
  3. Dzieje się

Kamerzysta drwi sobie z YouTube'a. Założył nowe konto i nagrał teledysk „Za kratami”

Popularny patoyoutuber znany jako Kamerzysta po głośnej aferze stracił konto na YouTubie i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Nie powstrzymało go to przed założeniem nowego i wgraniem tam pierwszych filmów.

22.04.2021
17:17
kamerzysta youtube
REKLAMA

Po raz kolejny możemy się przekonać, że walka z patoyoutuberami przypomina walkę z Hydrą. Jeden z najsłynniejszych przedstawicieli tego grona, czyli Łukasz W. znany jako Kamerzysta lub Kamuś, w ostatnim tygodniu wpadł w poważne kłopoty, po tym jak opublikował nagranie, w którego trakcie wraz z kolegami znęcał się nad niepełnosprawnym umysłowo mężczyzną. Sprawa wywołała ogólnopolskie oburzenie, a po interwencji mediów zainteresowała się nią nawet prokuratura. Trzem podejrzanym postawiono zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny.

REKLAMA

Kamerzysta trafił na miesiąc do aresztu i stracił konto na YouTubie, a co za tym idzie również główne źródło utrzymanie. Nie oznacza to jednak, że łatwo będzie zablokować jego głos w przestrzeni publicznej. Sam patoyoutuber próbuje zresztą obrócić zatrzymanie na swoją korzyść.

Kamerzysta założył nowe konto na YouTubie. Ma już ponad 25 tys. subskrypcji.

Obecnie można tam znaleźć dwa filmiki. Pierwszy pt. „Kamuś powitanie w areszcie!” prezentuje nocny widok na areszt, a drugi to raperski wideoklip Za kratami. Wcześniejsze wideo widnieje na portalu od trzech dni i doczekało się póki co ponad 74 tys. wyświetleń. Drugie opublikowano 21 kwietnia i na ten moment liczy sobie 47 tys. odtworzeń. Trwa już akcja zgłaszania nowego kanału Kamerzysty, za którą ponownie stoi Wojtek Kardys.

REKLAMA

W odpowiedzi na zeszłotygodniową aferę Kamusia Piotr Zalewski z Biura Prasowego Google'a zaznaczał w komunikacie wysłanym naszej redakcji, że YouTube traktuje bezpieczeństwo swoich twórców, widzów i partnerów poważnie. A wszelkie zgłoszone treści naruszające zasady są natychmiast usuwane z YouTube. Zobaczymy, na ile ta zasada sprawdzi się w przypadku nowego kanału patoyoutubera.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA