REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

CDA przejęło prawa do animacji „Kapitan Bomba”. W wersji Premium odcinki bez cenzury, a jest też szansa na nowe

Firma CDA coraz mocniej walczy o swoją pozycję na rynku płatnego VOD. Nowym asem w talii platformy CDA Premium ma być popularny serial animowany „Kapitan Bomba”. Przejęcie praw do marki stworzonej przez Bartosza Walaszka od 4Fun Media może poskutkować nawet nowymi odcinkami hitu.

09.01.2020
9:33
kapitan bomba cda
REKLAMA
REKLAMA

Początek XXI wieku pokazał polskim twórcom animacji, że nie muszą ograniczać się tylko do produkcji dla dzieci. Wielką inspiracją dla rodzimych artystów okazał się zwłaszcza „South Park”, co poskutkowało wieloma niepokornymi, wulgarnymi i zabawnymi dziełami. Najsłynniejsze z nich to „Włatcy móch” z 2006 i „Kapitan Bomba” z 2007 roku. Druga z wymienionych animacji właśnie została przejęta w całości przez CDA.

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym, spółka wykupiła od 4Fun Media autorskie prawa majątkowe do wszystkich dotychczasowych odcinków parodii filmów science fiction. Transakcja objęła też filmy „Kutapokalipsa” i „Zemsta Faraona” oraz seriale „Kaliber 200 Volt” i „Laserowy gniew dzidy”. Co to oznacza dla przyszłości marki stworzonej przez Bartosza Walaszka? I gdzie po tej zmianie fani będą mogli obejrzeć dotychczasowe dziewięć sezonów jego produkcji?

Kapitan Bomba” wciąż będzie dostępny za darmo na CDA.pl i w serwisie YouTube. Na CDA Premium trafią jednak odcinki bez cenzury i w lepszej jakości.

Przedstawiciele firmy podkreślają swój zamiar dalszego rozwijania marki „Kapitana Bomby”. CDA przejęło bowiem nie tylko prawa do pokazywania dotychczasowych odcinków, ale też tworzenia nowych oraz czerpania zysków z gadżetów i prowadzenia profilu tytułowego bohatera na Facebooku. Na ten moment nie padają żadne jednoznaczne deklaracje odnośnie ewentualnej kontynuacji lub kolejnego filmu pełnometrażowego, ale przejęcie praw od 4Fun Media ma być tylko „pierwszym krokiem” w stronę odświeżenia marki.

REKLAMA

Wersja serialu „Kapitan Bomba” w lepszej jakości nie będzie pierwszym dziełem Walaszka dostępnym na tej platformie streamingowej. Od 2019 roku znaleźć tam można również osiem odcinków autorskiego serialu „Porucznik Kabura”.

Premiera następnego sezonu tej animacji już 31 stycznia na CDA Premium.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA