REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix

Netflix przejął produkcje Showmaksa. Od dzisiaj w serwisie obejrzysz dwa polskie seriale: „Rojst” i „Egzorcysta”

A to niespodzianka! „Rojst” i „Egzorcysta” platformy Showmax od dziś obejrzycie w Netfliksie. Dwa seriale właśnie dodano do biblioteki serwisu.

21.12.2019
13:55
netflix rojst nowości
REKLAMA
REKLAMA

Platorma Showmax pod koniec 2018 roku zwinęła się z Polski. Przez wiele miesięcy obecności na naszym rynku dała nam kilka autorskich produkcji, które pokazywały jej zaangażowanie we współpracę z lokalnymi twórcami, np. Patrykiem Vegą (to właśnie jego krótkometrażowy film z Ewanem McGregorem debiutował podczas premiery Showmaksa w naszym kraju). Poza produkcjami tego reżysera do Showmaksa trafił jeden z najlepszych polskich seriali 2018 roku – „Rojst”.

I właśnie od dzisiaj możecie zobaczyć „Rojst” w serwisie Netflix.

rojst finał class="wp-image-200527"

Do tej pory dostawaliśmy różne plotki na temat tego, co stanie się z oryginalnymi serialami Showmaksa, a dzisiaj sprawa się wyjaśniła (przypomnijmy: mowa była o tym, że te trafią do serwisu VOD Telewizji Polskiej). Serial „Rojst” rozgrywa się w czasach PRL-u w niewielkim mieście w Polsce. Głównymi bohaterami są Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) i Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik). Obaj mężczyźni pracują jako dziennikarze – starszy Wanycz jest zmęczony pracą i stracił wiarę w ideały, a młody Zarzycki to pełen pasji mężczyzna, który wierzy, że może zmienić świat. W mieście dochodzi do brutalnego zabójstwa prostytutki, a morderstwo chcą zatuszować władze. Piotr nie chce pozwolić na taki obrót spraw i rozpoczyna własne śledztwo. Serial liczy jeden sezon.

Poza „Rojstem” na Netfliksa trafił też „Egzorcysta” Showmaksa.

egzorcysta 2 sezon showmax 2 class="wp-image-165724"
REKLAMA

„Egzorcysta” to animacja Bartosza Walaszka, znanego z bezpośredniego humoru i nie unikania kontrowersji. Bohaterem produkcji jest Bogdan Boner, który jest nie tylko złotą rączką, ale także egzorcystą, przed którym nie umknie żaden demon. Serial liczy trzy sezony i wszystkie serie trafiły właśnie na Netfliksa.

Oba seriale – „Rojst” i „Egzorcysta” – dostępne są w serwisie Netflix od dziś.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA