REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Karty podarunkowe Netflix - jak to działa?

Jakiś czas temu na polski rynek trafiły karty podarunkowe serwisu Netflix. Ci, którzy w różnych salonach prasowych zauważyli białe kartoniki z logo platformy, być może zastanawiają się, jak to działa i czy lepiej korzystać jest z takiego rozwiązania, czy może pozostać przy sprawdzonych metodach: karcie płatniczej lub PayPalu. Postanowiliśmy zebrać wszystkie informacje i odpowiedzieć na tego typu pytania. 

06.02.2018
20:09
dlaczego warto płacić za netflix
REKLAMA
REKLAMA

Przyznam, że sama zainteresowałam się tematem, ponieważ dostałam kartę podarunkową i postanowiłam ją zrealizować. Skorzystałam z krótkiego poradnika, który mieści się na każdej karcie i zrobiłam to, co wypadło zrobić - włączyłam Ricka i Morty'ego. Dopiero po jakimś czasie zaczęłam się zastanawiać, jak działa ta karta. I zauważyłam błąd w swoich Szczegółach rozliczenia. Serwis nie wyszczególnił mojej płatności za usługę, która została zrealizowana za pomocą karty podarunkowej.

Skontaktowałam się z przedstawicielami Netfliksa w Polsce i zadałam kilka pytań osobom pracującym na czacie w centrum pomocy serwisu. Znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Karty podarunkowe Netflix - co warto o nich wiedzieć:

seriale netflix 2018 class="wp-image-117508"

Co to jest karta podarunkowa Netflix?

To karta, która pozwala wykorzystać dostępne na niej środki i opłacić korzystanie z serwisu Netflix. Co ważne, za pomocą karty zapłacimy za dowolnie wybraną opcję usługi, czyli 34 zł (1 ekran), 43 zł (2 ekrany), 52 zł (3 ekrany). Nie wiesz, o co chodzi z ekranami? Możesz zajrzeć tutaj i dowiedzieć, jak działa Netflix i co istotne jest przed wybraniem rodzaju usługi. Kartami podarunkowymi opłacisz nowe konto w Netfliksie (wówczas, zakładając nowe konto, zyskasz miesiąc darmowej usługi i dopiero po tym okresie zapłacisz za nowy okres) i już istniejące.

Gdzie mogę kupić taką kartę?

Karty podarunkowe Netflix można kupić w stacjonarnych punktach sprzedaży, takich jak sklepy sieci Media Expert, Media Saturn, i salonikach prasowych RELAY, inmedio, 1-minute.

Ile to kosztuje?

Karty są dostępne w dwóch wersjach - 60 zł i 120 zł. Obie kwoty zostaną w pełni wykorzystane na opłacenie abonamentu.

Jak zrealizować kartę i wykorzystać środki?

Kartę zrealizujemy, zakładając nowe konto lub przypisując ją do już istniejącego. Z tyłu każdej karty umieszczony jest kod. Żeby się do niego dostać, trzeba zdrapać srebrną warstwę. Jeśli chcemy zapłacić za Netfliksa i skorzystać z karty, po zalogowaniu na nasze konto musimy wejść w opcję Konto (menu kontekstowe w prawym górnym rogu, po wejściu w nasz profil) i tam wprowadzić kod z karty w okienku Zrealizuj kartę podarunkową lub kod promocyjny, a następnie kliknąć przycisk Zrealizuj.

Możesz także założyć nowe konto i kiedy przyjdzie czas na wybranie metody płatności, wybrać opcję karty podarunkowej i zrealizować kod.

Można też wejść na specjalną stronę, gdzie wpiszesz kod z karty i dalej postąpisz według wytycznych.

 class="wp-image-131182"

Czy muszę mieć podpiętą pod swoje konto inną płatność, jeśli chcę skorzystać z karty podarunkowej?

Nie! I to jest dobra wiadomość dla tych, którzy nie chcą z jakiegoś powodu zakładać PayPala czy udostępniać serwisowi danych ze swojej karty płatniczej. Ale oczywiście możesz mieć podpiętą. Pieniądze z karty podarunkowej mają pierwszeństwo przy pobieraniu płatności.

Czy środki z karty podarunkowej mogą przepaść?

Nie. Nawet jeśli anulujesz subskrypcję, to dalej możesz korzystać z Netfliksa, a środki z karty zawsze są wykorzystywane do końca. Powiedzmy, że płacąc za usługę kartą podarunkową o wartości 60 zł, wybrałeś opcję za 43 zł (2 ekrany). Karta umożliwi ci pełne wykorzystanie zgromadzonych środków, tzn. że będziesz mógł oglądać filmy i seriale w Netfliksie w tym wypadku przez ok. 1,5 miesiąca. Nie musisz decydować się na kolejny miesiąc oglądania, żeby wykorzystać jakieś pieniądze z karty (w tym wypadku, gdyby karta pobrała 43 zł za miesiąc usługi, zostałoby na niej 17 zł, które przecież nie wystarczą na opłacenie kolejnego miesiąca, nawet w najtańszej wersji streamingu). To dobre rozwiązanie, ponieważ bez problemu możemy taką kartę dać komuś jako prezent i obdarowana osoba nie będzie miała poczucia, że traci jakieś pieniądze lub jest zobligowana do wydania własnych.

Czy mogę użyć kilku kart podarunkowych?

Jak najbardziej. Kwoty z nich będą się sumować i zobaczysz je, wchodząc na Konto, a potem w Szczegóły rozliczenia. Będą widniały pod hasłem: Prezenty i promocje.

REKLAMA

Czy karty podarunkowe mogą stracić ważność?

Nie. Karty są bezterminowe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA