REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kazik i hołd dla George'a Floyda. Oto muzyczne premiery tygodnia

Wśród premier muzycznych tego tygodnia oczywiście nowy Kazik i jego „Zaraza”, ale nie tylko: właśnie ukazały się nowy album duetu Miętha, a także płyta Run The Jewels, stanowiąca swoisty komentarz do bieżących wydarzeń w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

06.06.2020
12:00
Muzyczne premiry tygodnia: Kazik, Run The Jewels i inne
REKLAMA
REKLAMA

Premiery muzyczne tygodnia:

Kazik — Zaraza

Nowy album wokalisty Kultu stał się słynny na długo przed tym, jak się pojawił. Wszystko za sprawą kontrowersyjnej piosenki Twój ból jest lepszy niż mój, która wywołała prawdziwą polityczno-medialną burzę w Polskim Radiu. „Jednak, czy się to komuś podoba, czy nie, Staszewski nie ma politycznej barwy. W jego tekstach bardzo często pojawiają się nawiązania do ważnych wydarzeń, ale gdy prześledzi się całą jego twórczość, to widać jak na dłoni, że on po prostu nie lubi władzy, a nie lubi jej tym mocniej i głośniej, gdy ta odkleja się od tego, do czego została powołana” — pisze o „Zarazie” mój redakcyjny kolega Konrad Chwast. Zachęcam do zapoznania się z całą recenzją.

Run The Jewels — RTJ4

Nieco wcześniej, niż planowano, ukazał się album Run The Jewels — i to w internecie, całkowicie za darmo. Na nowym krążku znajdujemy echa tego, czym dziś żyje Ameryka, a wraz z nią — cały świat. Myślę, że nie popełnię dużego nadużycia, jeśli napiszę, że album RTJ4 to swoisty muzyczny hołd złożony w ofierze nie tylko George'owi Floydowi, ale wszystkim tym, którzy kiedykolwiek padli ofiarą ksenofobii. Jakiś czas temu Killer Mike, jeden z członków formacji, udostępnił na Instagramie fragment utworu, który koresponuje z tragiczną historią z Minneapolis:

Miętha

Rapowy duet tworzony przez rapera Skipa i producenta AWGS wraca z nowy materiałem pt. „Szum”. Zespół o tyle wart jest uwagi, że pozostaje jednym z najbardziej płodnych projektów spod szyldu wytwórni Asfalt Records. Jednym z owoców pracy raperskiego duetu jest minialbum, na którym znajdziemy siedem utworów.

Maria Tyszkiewicz — Ufam sobie

REKLAMA

Debiutancki album Marii Tyszkiewicz, artystki związanej z warszawskim Teatrem Buffo (a szerszej publiczności znanej m.in. z programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie wcielała się w Dodę). Wydawnictwo promuje świetnie przyjęty przez słuchaczy, tytułowy singiel. Z podobnymi pozytywnymi reakcjami spotkały się utwory „Deszcz” i „Chodź”. Zdecydowanie warto obserwować tę młodą jeszcze  karierę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA