REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Keira Knightley brutalnie o problemie molestowania seksualnego: „Nie znam żadnej kobiety, która nie byłaby napastowana”

Keira Knightley należy do hollywoodzkich aktorek, które najchętniej wypowiadają się na tematy społeczne i opowiadają o seksizmie w branży. A najnowszy wywiad udzielony przez gwiazdę jest jeszcze mocniejszy niż poprzednie. Knightley twierdzi w nim, że wszystkie znane jej kobiety molestowano seksualnie.

08.06.2021
17:11
keira knightley
REKLAMA

O brytyjskiej aktorce znanej z występów w takich hitach jak „Piraci z Karaibów” i „Pokuta” ostatnio głośno było na początku roku. Knightley zadeklarowała wówczas, że nigdy więcej nie zagra rozbieranej sceny kręconej przez reżysera-mężczyznę. Jej punkt widzenia spotkał się z dużym zrozumieniem większości środowiska, choć w sieci pojawiło się też trochę krytycznych komentarzy pod jej adresem. A to nie koniec mocnych wywiadów udzielonych przez gwiazdę.

REKLAMA

W najbliższą środę na sklepowych pojawi się nowy numer brytyjskiej wersji magazynu Harper's Bazaar. W środku czytelnicy znajdą rozmowę, która właśnie pojawiła się na stronie internetowej czasopisma. Knightley opowiedziała w niej o funkcjonowaniu w trakcie pandemii, nakładaniu najlepszych ubrań do zabawy z dziećmi na ogrodowej trampolinie, nadrabianiu literatury feministycznej oraz powszechnym problemie napastowania seksualnego.

Keira Knightley wyznaje bez ogródek, że nie zna kobiet, których nikt nie molestował seksualnie.

Brytyjka sama podkreśliła, że wcześniej zbyt długo milczała na temat przejawów mizoginii doświadczanych przez nią i inne kobiety. Dopiero kiedy zaczęto o problemie mówić publicznie, Knightley uświadomiła sobie, jak dużo energii wkłada w zabezpieczanie się przed potencjalnymi atakami ze strony mężczyzn:

Kiedy kobiety zaczęły wymieniać wszystkie środki ostrożności podejmowane przez nie w trakcie powrotu do domu, to pomyślałem: „Też robię to wszystko i nawet o tym nie myślę. To k*rwa depresyjne”.

(...) Doświadczyłam napastowania seksualnego. Wszystkie doświadczyłyśmy. Nie znam żadnej kobiety, która nie spotkała się z taką sytuacją. Bez względu na to, czy chodzi o to, że ktoś się przed nią obnażył lub dotykał ją bez jej zgody. Albo jakiś facet powiedział, że poderżnie jej gardło, uderzył ją w twarz czy cokolwiek innego. Każda z nas ma takie doświadczenia.

REKLAMA

Wiele kobiet i mężczyzn w Polsce może powiedzieć o sobie to samo, co Keira Knightley. Nasze znajome, przyjaciółki czy siostry też stykały się z molestowaniem.

Słowa aktorki nie powinny być dla nikogo odkryciem, ale nie można bagatelizować ich roli. Każda publiczna wypowiedź celebrytów tak popularnych jak Keira Knightley czy Elliot Page, która naświetla problem mizoginii, seksizmu, molestowania seksualnego czy nietolerancji, ma olbrzymie przebicie. I są wysłuchiwane przez miliony fanów na całym świecie. A im więcej mówi się na temat przez lata wstydliwie ukrywanych lub ignorowanych spraw, tym większa szansa na poprawę sytuacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA