REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Kevin Spacey oskarżony o cztery przypadki napaści seksualnej. Aktor stanie przed sądem

Kevin Spacey oficjalnie oskarżony o cztery przypadki napaści na tle seksualnym i zmuszania do stosunku. Koronna Służba Prokuratorska twierdzi, że zgromadziła wystarczające dowody do postawienia zarzutów i skazania niesławnego gwiazdora. W komunikacie do mediów zapewnia on o swojej niewinności i zapowiada dobrowolne oddanie się w ręce policji. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Spacey stanie przed brytyjskim sądem. Czeka nas jednak z pewnością kolejny niezwykle medialny proces po sprawie "Johnny Depp kontra Amber Heard".

14.06.2022
10:16
kevin spacey proces napaść seksualna
REKLAMA

Kevin Spacey od lat jest absolutną personą non grata w Hollywood, ale przynajmniej na razie nie został skazany żadnym prawomocnym wyrokiem w związku z molestowaniem seksualnym i innymi przestępstwami na tym tle. Może się to zmienić w związku z ostatnim oskarżeniem wysuniętym przez brytyjską prokuraturę, która już pod koniec maja donosiła o dowodach zebranych przeciwko aktorowi. Nie mogła jednak oficjalnie postawić mu zarzutów, dopóki nie przekroczył granicy Wielkiej Brytanii.

Nastąpiło to wczoraj późnym wieczorem, bo aktor zapowiedział wcześniej dobrowolne oddanie się w ręce policji i chęć obrony dobrego imienia w sądzie. Nie wiadomo jeszcze, kiedy proces karny przeciwko Spacey'owi wystartuje. Na pewno będziemy mieć jednak do czynienia z kolejnym globalnym wydarzeniem medialnym. Choć w przeciwieństwie do procesu Johnny'ego Deppa i Amber Heard, ten w Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej nie będzie w całości transmitowany na żywo.

REKLAMA

Kevin Spacey miał wykorzystać seksualnie trzech mężczyzn w latach 2005-2013.

Niegdyś powszechnie szanowany aktor pełnił wtedy rolę dyrektora artystycznego w teatrze Old Vic. Zarzucane mu incydenty miały rzekomo miejsce na terenie Londynu i Gloucestershire. Jak podaje telewizja BBC, Koronna Służba Prokuratorska spędziła ponad rok na zbieraniu dowodów przeciwko Spacey'owi i ostatecznie zdecydowała się na postawienie zarzutów napaści na tle seksualnej i zmuszania aktywności seksualnej bez zgody drugiej strony. Łącznie w czterech przypadkach.

REKLAMA

Zdaniem prokuratory ofiarami ekscelebryty jest trójka mężczyzn znajdujących się obecnie między 30. a 50. rokiem życia. W specjalnym komunikacie wysłanym do mediów Kevin Spacey kpi z brytyjskiej prokuratury i zapewnia, że jest przekonany o pomyślnym zakończeniu sprawy na swoją korzyść. Przeciwko aktorowi toczy się obecnie również proces cywilny w Nowym Yorku w związku z molestowaniem seksualnym innego mężczyzny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA