REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Trwa usuwanie Kevina Spaceya z materiałów promocyjnych Wszystkich pieniędzy świata [aktualizacja]

Liczne oskarżenia o molestowanie seksualne prawdopodobnie zakończą na dobre karierę Kevina Spaceya. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, jak starannie jest usuwany z produkcji, które miał firmować.

14.11.2017
16:11
Wszystkie pieniądze świata Kevin Spacey
REKLAMA
REKLAMA

Kevin Spacey został oskarżony o dopuszczenie się licznych nadużyć względem osób uczestniczących z nim w filmowych i serialowych produkcjach. Aktor miał molestować seksualnie członków ekipy, w tym osoby nieletnie.

Spacey miał być gwiazdą najnowszego filmu Ridleya Scotta. Jego rola we Wszystkich pieniądzach świata miała być promowana do nominacji do Oscara. Tymczasem wytwórnia Sony, by zdystansować się od aktora, postanowiła całkowicie wyciąć nagrany z nim materiał. Sceny, które dotychczas – ponoć rewelacyjnie – zagrał Spacey, mają być ponownie nakręcone z udziałem nowego aktora, Christophera Plummera. Film miał pojawić się w kinach 5 stycznia, jednak z uwagi na dokrętki w ostatniej chwili premiera może zostać opóźniona.

Wytwórnia bardzo chce się zdystansować od aktora. Do tego stopnia, że próbuje wymazać z pamięci jakikolwiek udział Kevina Spaceya w filmie Wszystkie pieniądze świata.

Jeden z naszych czytelników, prosząc o zachowanie anonimowości, poinformował nas o korespondencji, jaką polskie kina otrzymują od Monolith Films, a więc dystrybutora filmu Wszystkie pieniądze świata w Polsce. Według naszego informatora firma domaga się usunięcia wszelkich materiałów promocyjnych i zwiastunów związanych z tą produkcją.

Materiały te mają zniknąć z serwerów kin, komputerów do nich należących i oczywiście z samych kin. Udział Spaceya w tym filmie ma być absolutnie wykreślony ze świadomości przyszłych widzów. Z jednej strony trudno się dziwić, nikt nie chce, by jego produkcję firmowała osoba oskarżona o molestowanie seksualne. Z drugiej jednak staranność w wykreślaniu tego aktora z wszelkich możliwych materiałów robi i tak niemałe wrażenie.

Mając w świadomości anonimowość naszego informatora, poprosiliśmy firmę Monolith Films o komentarz w tej sprawie. Uaktualnimy ten tekst, jak tylko go otrzymamy.

Aktualizacja. Oświadczenie firmy Monolith Films:

REKLAMA

Monolith Films pragnie poinformować, że Producenci filmu „Wszystkie pieniądze świata” w reżyserii Ridleya Scotta zobowiązali nas do usunięcia dotychczasowego zwiastuna filmu z naszych oficjalnych kanałów komunikacji.
Ridley Scott osobiście podjął decyzję o zastąpieniu Kevina Spaceya Christopherem Plummerem ("Debiutanci" - OSCAR, "Dziewczyna z tatuażem") w roli Jeana Paula Getty’ego. Dodatkowe zdjęcia z jego udziałem odbędą się w najbliższych dniach.

Wycofany zwiastun nie jest już oficjalnym materiałem promującym film. W momencie otrzymania nowego zwiastuna, niezwłocznie się nim z Państwem podzielimy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA