REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kto, z kim, i dlaczego, czyli przewodnik po postaciach House of Cards

Koniec czekania, drugi sezon House of Cards nadszedł, a wraz nim nasz ukochany antybohater Francis Underwood. Wielkim grzechem byłoby jednak twierdzić, że serial od Netflixa, to tylko postać nieposkromionego kongresmena. House of Cards to miszmasz postaci, z których większość jest barwna jak obrazy Pollocka. Jeżeli oglądaliście serial, ale już nie pamiętacie skomplikowanej sieci koneksji i powiązań między postaciami, to poniższy tekst będzie idealny przewodnikiem i wstępem do sezonu drugiego House of Cards.

15.02.2014
16:18
Bohaterowie House of Cards
REKLAMA

Otoczenie i sztab Underwooda

REKLAMA

Francis Underwood

underwood francis

Tej osoby chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Underwood jest centralną postacią serialu, wokół której orbitują inni bohaterowie. Ten człowiek o inicjałach F.U. (przypadek?) jest kongresmenem (reprezentującym stan Karolina Południowa) i prawdziwym politycznym myśliwym odstrzeliwującym słabsze jednostki. Jeżeli Francis zacząłby grać w kapeli, jestem pewien, że odgryzałby głowy kurczakom i nosił skórę z ćwiekami poplamioną krwią niewinnych jagniątek. Więcej o pracy Underwooda znajdziecie tutaj, a o tym jaki z niego skurczybyk dowiecie się w tekście Joanny.

Claire Underwood

claire underwood

Żona Francisa, kobieta godna swojego męża, dążąca po trupach do celu i wykorzystująca każdą nadarzającą się okazję. Claire prowadzi organizację pozarządową Clean Water Initiative silną ręką, niepozwalając aby targały nią emocje. Chociaż Claire zgadza się na romans męża, który traktuje jak transakcje i jednocześnie sama oddaje się w ręce innego – fotografa, Adama Gallowaya.

Doug Stamper

stamper

Stamper jest szefem sztabu Underwooda i jego prawą ręką oraz jego psem gończym. Chociaż Stamper uczestniczy w „akcjach” swojego przełożonego i wydaje się bez skrupułów spełniać polecenia szefa. Z drugiej strony, wydawać by się mogło, że Doug to równy gość, skoro pomaga wyjść na prostą byłej prostytutce Rachel Posner. Pytanie tylko brzmi czy w jego działaniach nie kryje się czysty pragmatyzm.

Nancy Kaufberger

nancy

Sekretarka w biurze Underwooda, której życie widzimy wyłącznie od strony biurka. Nancy pomaga Rachel i daje dach nad głową – oczywiście za namową Douga.

Edward Meechum

meechum

Ochroniarz i kierowca Underwooda. Edward niechcący jest powiernikiem wszystkich tajemnic i rozmów prowadzonych w samochodzie. Wierny jak pies i gotowy odsłonić pierś dla swojego szefa, za to, że ten dał mu pracę, którą notabene stracił na początku przez intrygę Underwooda i własną lekkomyślność.

Steve

steve

Pierwszy ochroniarz i kierowca państwa Underwood, którego zastąpił Meechem, po tym jak Steve ciężko zachorował. W wyniku postępowania choroby (raka) Steve zmarł. Niedługo przed tym Steve’a odwiedziła Claire Underwood, której chory wyznał, że całą swoją ośmioletnią służbę podkochiwał się w niej zaś jej męża szczerze nienawidził. Państwó Underwood pokryli koszt pochówku Steve’a.

Freddy

freddy

Freddy to właściciel knajpki z przepysznymi żeberkam i chyba jeden z niewielu bohaterów, którzy darzy sympatią Francisa. Underwood ceni prostolinijność Freddiego i… jego pyszne żeberka, za które zawsze przepłaca. Poza tym knajpka Freddiego, to kryjówka Underwooda i miejsce, w którym kongresmen może odpocząć.

Tim Corbet

tim cortin

Przyjaciel oraz prawdopodobnie pierwsza wielka miłość Underwooda z czasów college’u wojskowego. Francis i Tim spotkali się podczas nazwania biblioteki uniwersyteckiej nazwiskiem kongresmena Underwooda.

Dziennikarze

Zoe Barnes

zoe barnes

Młoda dziennikarka, która odda wszystko (nawet siebie) za dobrą historię do napisania. Zoe pracowała najpierw w Washington Herald, będąc jednocześnie medialnym łącznikiem dla Underwooda. W wyniku konfliktu na linii szef-pracownik, Zoe odeszła z Heralda, żeby pracować w późniejszym czasie w bardzo postmodernistycznym Slugline.

Janine Skorsky

janine skorsky

Janine, to starsza koleżanka Zoe z Washington Herald i korespondentka w Białym Domu. Jej początkowe wrogie nastawienie do koleżanki z pracy i zazdrość zamieniają się we wdzięczność i chęć współpracy (przy materiale dotyczącym Russo).

Lucas Goodwin

lucas goodwin

Lucas – w przeciwieństwie do koleżanek wymienionych wyżej – nadal pracuje w Washington Herald jako dziennikarz polityczny. Lucas również pomaga przy dziennikarskim śledztwie Zoe i Janine.

Tom Hammerschmidt

Tom Hammerschmidt

Szef Lucasa, Janine i Zoe w Washington Herald. Tom to dziennikarz starej szkoły, wierzący w siłę starych mediów. Nie znosi nieposłuszeństwa i pyskowania.

Otoczenie Petera Russo

Peter Russo

russo

Kongresmen ze Południowej Filadelfii, ojciec dwójki dzieci, człowiek będący niewolnikiem swoich nałogów i łato dający się manipulować. Russo pod naciskiem Underwooda rezygnuje z walki o miejsca pracy we własnym okręgu, a następnie – za namową Underwooda – kandyduje na gubernatora Pensylwanii, nie wiedząc, że cały czas jest tylko pionkiem w wielkiej grze Francisa.

Christina Gallagher

christina gallagher

Sekretarka, kochanka i jedna z niewielu osób, którym zależało na Russo. Mimo, że nałogi Russo bezpośrednio w nią uderzały – przez co się z nim rozstała – za namową Underwooda stanęła obok swojego kochanka i wsparła go w jego kampanii.

Paul Capra

paul capra

Paul stał na czele związków w Południowej Filadelfii w związku czym, nie mógł pogodzić się z błędnymi decyzjami Russo, które godziły w interes stoczniowców. Przyjaźń Capra’y i Russo okazała się jednak na tyle silna, że lider związkowców zgodził się pomóc przyjacielowi w jego kampanii wyborczej.

Rachel Posner

rachel posner

Była prostytutka, obecnie kelnerka w restauracji zawdzięczająca swoje nowe życie Dougowi Stamperowi. Na początku jej historii widzimy ją jako kurtyzanę i partnerkę pijackich wojaży Russo. Za namową Douga – spłacając swój dług wdzięczności wobec niego – uwodzi Russo w trakcie jego kampanii czym przyczynia się do jego przegranej.

Prezydent Walker i jego otoczenie

Garret Walker

walker

Prezydent USA i król w talii House of Cards. Walker za namową swojego wieloletniego przyjaciela i miliardera Raymonda Tuska, postanawia po wygranej w wyborach prezydenckich nie mianować Underwooda na stanowisko Sekretarza Stanu – od czego zaczęła się cała historia i wielka intryga Underwooda. W wyniku późniejszych wydarzeń – spowodowanych przez Underwooda – Walker po raz kolejny radzi się Tuska, ten tym razem popiera kandydaturę Underwooda na to stanowisko.

Linda Vasquez

vasquez

Szef sztabu Białego Domu. Po tym jak Underwood pomógł załatwić dostanie się synowi Lindy na Stanford University, ta mając dług wdzięczności, pomaga Underwoodowi w jego marszu na fotel wiceprezydenta.

Jim Matthews

matthews

Były wiceprezydent, który porzucił stanowisko dla kandydowania na gubernatora Pensylwanii. Matthews nie żywi pozytywnych uczuć ani wobec prezydenta ani wobec stanowiska wiceprezydenta, dlatego dosyć szybko zgadza się zastąpić Russo w wyborach.

Raymond Tusk

tusk

Miliarder oraz nieoficjalny doradca prezydenta. Tusk podsuwa pod nos prezydenta Underwooda, gdy kongresmen zgodził się wejść w układ z Tuskiem.

Pozostałe postacie warte odnotowania

Remy Danton

Remy Danton

„Stworzony” przez Underwooda, dla którego pracował jako rzecznik. Danton następnie pracował jako lobbysta dla SanCorp, by ostatecznie skończyć jako pracownika i reprezentant interesów Raymonda Tuska.

 Gillian Cole

gillian cole

Była pracownica Claire Underwood. Po konflikcie z panią Underwood, Claire postanawia odejść z Clean Water Initiative i walczyć o swoje prawa w sądzie.

Adam Galloway

REKLAMA
galloway

Znany fotograf oraz kochanek Claire Underwood.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA