REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kina będą puszczać za darmo bajki dla ukraińskich dzieci. Na początek "Kosmiczny Mecz"

Sieć kin Helios będzie pokazywać bezpłatnie filmy dla ukraińskich dzieci, które z rodzinami uciekły przed wojną. Wyświetlone zostaną oczywiście z ukraińskim dubbingiem. Na pierwszy seansach najmłodsi będą mogli obejrzeć drugą część "Kosmicznego Meczu".

01.03.2022
20:36
kina filmy po ukrainsku helios kosmiczny mecz
REKLAMA

Do Polski przybywa coraz więcej ukraińskich uchodźców (dane mówią o 300 tys.), którzy porzucili wszystko, by nie zginąć z rąk Rosjan. Większość z nich pozostanie przez pewien czas w naszym kraju w różnych ośrodkach, hotelach, a także udostępnionych przez dobrych ludzi mieszkaniach. Wśród nich są dzieci, a one, nawet w tak trudnych chwilach, są dalej dziećmi i potrzebują rozrywek lub chociażby momentu wytchnienia od zgotowanego przez Putina koszmaru.

REKLAMA

Wiele osób, które wzięły pod swoją opiekę rodziny z dziećmi i nie tylko, apeluje do np. serwisów streamignowych, by dodały ukraińskie napisy lub dubbing do bajek (nie jest to aż takie wyzwanie, bo przecież są już nagrane i czekają). Przygotowaliśmy listę takich produkcji na Netfliksie, na której są m.in. filmy i seriale z Pokemonami, Spongebobem i Barbie w ukraińskiej wersji językowej.

Kina Helios pokażą filmy z ukraińskim dubbingiem za darmo. W pierwszym tygodniu będzie to: Kosmiczny Mecz: Nowa Era

O krok dalej poszła sieć kin Helion, która od 4 marca będzie codziennie pokazywać filmy po ukraińsku. W pierwszym tygodniu dzieciaki będą mogły zobaczyć "Kosmiczny Mecz: Nowa Era". Repertuar już jest dostępny na stronie dla kin m.in. w Warszawie, Szczecinie czy Katowicach.

REKLAMA

Seanse będą raz dziennych w godzinach okołopołudniowych. Na razie taka opcja jest tylko w sieci Helios, ale podejrzewam, że również i Cinema City czy Multikino wkrótce pójdą tym śladem. Póki co nie widziałem w ich nadchodzącym repertuarze filmów po ukraińsku.

Z drugiej strony Rosjanie niedługo będą mogli oglądać tylko publiczną telewizję. Coraz więcej firm banuje swoje serwisy i produkcje w tym kraju. Wstrzymano np. dystrybucję najnowszego "Batmana", a wkrótce odcięty zostanie im dostęp do Spotify i Netfliksa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA