REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Berlińskie psy, prezenty dla fanów Gry o tron i chłopiec z dżungli - co obejrzeć w ten weekend?

Z nadejściem imienin Mikołaja sezon świąteczny rusza na dobre. Do jednych z najradośniejszych dni w roku zostały zaledwie dwa tygodnie i zapewne wielu z was będzie spędzać czas na przygotowaniach do Gwiazdki. My proponujemy wam chwilę wytchnienia - dajcie sobie trochę luzu wieczorem i obejrzyjcie filmy oraz seriale.

08.12.2018
9:00
Kraina wielkiego nieba
REKLAMA
REKLAMA

Chociaż pogoda za oknami większości z was jeszcze nie jest do końca świąteczna, to w domach pewnie widmo nadchodzącego Bożego Narodzenia już jest obecne. Kolejne dni i tygodnie wielu z nas spędzi na wielogodzinnym przeglądaniu prezentów w internecie, chodzeniu po galeriach handlowych w tym samym celu, kupowaniu choinek, ozdób świątecznych, zapasów spożywczych i na nieskończonej ilości obowiązków, z którymi każdy musi sobie poradzić przed końcem grudnia. Trzeba jednak dać sobie trochę luzu. Rozłóżcie się wygodnie na kanapie z herbatą w dłoni i po ciężkim dniu odpalcie streaming lub telewizor.

Najlepsze filmy, seriale i programy – co obejrzeć w ten weekend?

Serial jest kolejnym niemieckim projektem Netfliksa. Dogs of Berlin opowie historię dwóch diametralnie różnych detektywów pracujących w berlińskiej policji. Połączeni przez los wbrew własnej woli, zostają zmuszeni do wspólnej pracy. Bieg wydarzeń kieruje ich w środek wojny z przestępczym światem Berlina. W jej trakcie obydwaj bohaterowie będą musieli stawić czoła własnym słabościom i zdecydować się, po której stronie konfliktu stoją.

Berlińskie psy możecie oglądać od 7 grudnia na Netfliksie.

Gra o tron – Bohaterowie i Gra o tron – Rody

HBO nie zapomina o swojej wielomilionowej publiczności fanów Gry o tron. W okresie około świątecznym stacja postanowiła wypuścić okolicznościowe produkcje, które przypomną nam dotychczasowe losy głównych bohaterów sagi o Westeros, a także dzieje legendarnych rodzin i rodów.

Wszystkie odcinki Gra o tron – Bohaterowie oraz Gra o tron – Rody trafiły na HBO GO 5 grudnia.

Kluseczka, a raczej Willowdean Dickson (Danielle Macdonald) jest zwyczajną pulchną amerykańską nastolatką. Jej mama, Rosie (Jennifer Aniston), jest z kolei byłą miss i organizatorką konkursów piękności. Pewnego dnia Kluseczka postanawia wziąć udział w jednym z plebiscytów organizowanych przez swoją rodzicielkę. Decyzja ta umotywowana jest protestem, jednak nieoczekiwanie do konkursu przyłączają się inne uczestniczki, co ostatecznie doprowadza do zmiany całego wydarzenia i małego miasteczka w Teksasie, gdzie toczy się akcja produkcji.

Kluseczka pojawi się na Netfliksie 7 grudnia.

Film to nowa, mroczniejsza wersja klasycznej opowieści Rudyarda Kiplinga. Reżyserem obrazu jest uznany aktor, Andy Serkins, a w roli chłopca wychowanego przez zwierzęta zobaczymy debiutującego Rohana Chanda. Mowgli musi odnaleźć się w świecie, w którym nie ma swojego prawdziwego domu. Chłopiec nie przynależy w pełni ani do świata zwierząt, ani do świata ludzi, przez co zostaje zmuszony do poszukiwania swojego miejsca na świecie. Na jego drodze spotyka wiele niebezpieczeństw. Więcej o filmie przeczytacie w naszej recenzji.

Mowgli: legenda dżungli pojawił się na platformie Netflix 7 grudnia.

Jeśli macie ochotę wybrać się do kina, to może właśnie film Zabójcze maszyny będzie dla was odpowiednią opcją. Gdy cywilizacja ludzka zostaje zniszczona przez kataklizm, człowiek musiał dostosować się do nowych warunków. Skutkiem było powstanie gigantycznych, mobilnych miast przemieszczających się po Ziemi. Te metropolie są w stanie permanentnej walki ze sobą, ale dwójka ludzi, dzięki zawarciu sojuszu, może zaważyć na przyszłości ludzkości.

Zabójcze maszyny obejrzycie w kinach od 7 grudnia.

Kraina wielkiego nieba

Kraina wielkiego nieba to historia pozornie szczęśliwego małżeństwa Jeanette i Jerry’ego. Rodzina przeprowadza się na przedmieścia, gdzie oczekując nowego startu, zastają stare problemy. Wkrótce Jerry wyjeżdża na kilka miesięcy walczyć z żywiołem, a Jeanette zostaje sama z dorastającym synem. Rozpoczyna także romans, jednak ten tylko na chwilę daje jej wytchnienie.

Film Kraina wielkiego nieba obejrzycie w kinach od 7 grudnia.

Nagradzany na polskich festiwalach film Agnieszki Smoczyńskiej opowiada o Alicji. Kobieta nie pamięta przeszłości, swojego męża i synka. Jej dotychczasowe życie zdaje jej się obce. Z czasem do Alicji zaczynają powracać urywki wspomnień, które w głowie zagubionej kobiety tworzą tyleż niewyraźny, co niepokojący obraz sekretów i tajemnic.

Fuga ma swoją premierę w polskich kinach 7 grudnia.

Jeśli chcecie obejrzeć głośny kinowy hit, ale nie uśmiecha wam się wychodzenie z domu, to warto włączyć TVP 2 w sobotę. Na antenie drugiego programu Telewizji Polskiej zobaczycie film Jobs. Jest to biografia jednego z największych i najbardziej znanych biznesmenów XX wieku, Steve’a Jobsa. Film jest także swego rodzaju opartą na faktach opowieścią o wczesnych latach jednego z gigantów technologicznych, firmy Apple.

Film Jobs zobaczycie w sobotę o 20:05 na TVP 2.

REKLAMA

A co poza tym?

Weekend w telewizji minie pod znakiem różnorodności gatunkowej. W sobotę będziemy mogli obejrzeć thriller Loft na TVP 1 o 22:50, a tylko 25 minut wcześniej na TVN-ie pojawi się kultowa komedia Jump Street 21 z Jonah Hillem oraz Channingiem Tatumem. W niedzielny wieczór na TVN-ie o 21:35 będziecie mogli obejrzeć film Mumia, a półtorej godziny wcześniej o 20:05 na TVP 2 zobaczycie kolejny film o Jamesie Bondzie, Spectre. Na Canal+ o 21:30 będziecie mogli zobaczyć przedostatni odcinek pierwszego sezonu Nielegalnych. Dla nocnych marków z niedzieli na poniedziałek na TVP 2 pojawi się głośny Lewiatan.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA