REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Dzieje się

TVP jednak zorganizowało koncert w Wadowicach

Liczba zarażeń koronawirusem nieustannie wzrasta, a rząd wprowadził niedawno nowe obostrzenia. Pomimo tego zaplanowany na dzisiaj koncert papieski organizowany przez TVP i władze miasta Wadowice właśnie się odbywa.

18.10.2020
18:03
TVP Wadowice koncert papieski
REKLAMA
REKLAMA

Kilka dni temu Radio Zet podało, że Telewizja Polska wraz z władzami miasta Wadowice, postanowiła zorganizować koncert papieski. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ma on miejsce właśnie teraz. Na koniec tygodnia, w którym regularnie słyszeliśmy o kolejnych rekordach dziennych liczb zarażeń COVID-19 (wczoraj wyniosła ona niemal 10 tys.), w związku z czym rząd postanowił wprowadzić kolejne obostrzenia. Nie bez powodu więc wydarzenie zdążyło już wywołać niemałe kontrowersje.

W piątek na stronie miasta Wadowice pojawiło się specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym czytamy:

W najbliższą niedzielę o godzinie 17.30 w telewizyjnej jedynce będzie transmitowane na żywo z wadowickiego rynku wydarzenie religijne „Wadowice, tu wszystko się zaczęło”. Udział publiczności w wydarzeniu został mocno ograniczony, zgodnie z obowiązującymi przepisami i dostosowany do reżimu sanitarnego. Setna rocznica urodzin największego z Wadowiczan, świętego patrona naszego miasta to był i jest dla nas wszystkich, czas wyjątkowy. Stąd narodziła się idea dużego wydarzenia telewizyjnego, nad którym TVP, Gmina, Muzeum, Parafia pracowaliśmy niemal cały rok. Niestety czasy Covid i zmieniająca się sytuacja epidemiczna oraz otoczenie prawne z nią związane, zmuszało nas do wielokrotnych zmian planów, terminów oraz wielu szczegółów tego wydarzenia.

W ostatnich dniach, niestety rośnie fala zakażeń, a wraz z nią rośnie wiele wątpliwości, czy wydarzenie na wadowickim rynku powinno się odbyć. Szanowni Państwo, organizacja tak potężnego przedsięwzięcia to miesiące uzgodnień, ale też długie tygodnie samej realizacji. Zaangażowane jest w nie wiele ekip, podwykonawców i setki osób. Pragnę jednak mocno zaznaczyć, że to przedsięwzięcie jest przede wszystkim przedsięwzięciem telewizyjnym. I to przed ekrany telewizorów serdecznie zapraszamy. Za pomocą transmisji telewizyjnej chcemy przesłać Wam wszystkim z naszego miasta, z Wadowic, tę właśnie nadzieję, która tak bardzo tkwiła w czasach najtrudniejszych dzięki naszemu Patronowi, św. Janowi Pawłowi II. Zapewniamy, iż dołożymy wszelkich starań, by nasz hołd oddany Człowiekowi Nadziei, św. Janowi Pawłowi II, odbył się w sposób absolutnie bezpieczny dla uczestników, w sposób zgodny z najnowszymi regulacjami prawa w tym zakresie.

Zarówno w strefie żółtej jak i czerwonej w imprezach plenerowych udział może wziąć maksymalnie 100 uczestników.

Tymczasem jak podaje portal Wadowice NaszeMiasto miano przygotować 300 bezpłatnych wejściówek na koncert. Jak tłumaczył reporterowi Radia Zet przedstawiciel władz gminy Wadowice, wszystko jest zgodne z prawem, gdyż koncert dziękczynny za pontyfikat Jana Pawła II jest wydarzeniem o charakterze religijnym. A takowe nie mają narzuconych ograniczeń liczby widzów.

W nocy z piątku na sobotę Wadowice znalazły się w strefie czerwonej, przez co uczestnicy wydarzeń religijnych muszą zakrywać nos i usta, a także zachować od siebie 1,5-metrowy dystans. Jak widzimy w trwającej właśnie transmisji imprezy na TVP1 publiczność siedzi na krzesłach ustawionych wcześniej w odpowiednich odległościach od siebie.

Wydarzenie miało wystartować o 17:30. Rozpoczęło się jednak z kilkuminutowym opóźnieniem. W momencie, gdy piszę te słowa uczestnicy koncertu papieskiego oglądają występ zespołu zespołu Arka Noego. Za nimi piosenki wykonane przez Macieja Miecznikowskiego i Golec uOrkiestra. Zgodnie z zapowiedziami na scenie pojawi się jeszcze m.in. Halyna Mlynkowa. Imprezę prowadzi Artur Żmijewski.

REKLAMA

Nie jest to pierwszy raz, kiedy TVP pomimo panującej pandemii i obostrzeń postanowiło wziąć udział w organizacji masowych imprez kulturalnych.

Chociaż największe festiwale muzyczne zostały odwołane bądź przeniosły się do internetu, m.in. Wakacyjna Trasa Dwójki, Festiwal Muzyki Tanecznej, czy koncert Abba Ojcze odbyły się w tradycyjnej formie z poszanowaniem wszystkich obostrzeń.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA