REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Biletowy szał, czyli najbardziej wyczekiwane koncerty 2018 roku

W 2017 roku mieliśmy szansę zobaczyć kilka bardzo udanych występów muzycznych, ale i tak większe zainteresowanie budziło to, co nas dopiero czeka. Oto najciekawsze koncerty 2018 roku.

09.01.2018
11:30
Metallica zagra koncert w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Wybrałem 11 tegorocznych wydarzeń, które prawdopodobnie będą się cieszyły największym zainteresowaniem. Warto zaznaczyć, że do listy wciąż mogą dołączyć kolejni wykonawcy. Już teraz mówi się choćby o planowanym przyjeździe do Polski U2.

David Guetta

Listę otwiera francuski gwiazdor muzyki dance. Po koncercie na Orange Warsaw Festival 2014 Guetta wraca do Polski z nowym setem. Już 27 stycznia TAURON Arena Kraków rozbrzmi dźwiękami nowych hitów. Można więc spodziewać się Dirty Sexy Money czy So Far Away, ale też koncertowych klasyków w postaci Titanium. Przed Davidem wystąpi aż trzech wykonawców: Deepend, Hugel i Gromee.

The Kelly Family

W zeszłym roku irlandzko-amerykańska grupa pop folkowa wznowiła działalność, a w tym roku ukazał się nowy album – We Got Love. W tym roku roku The Kelly Family zjawi się aż na trzech koncertach. Ich występy będzie można zobaczyć w Gdańsku, Łodzi i Krakowie odpowiednio 6, 7 i 8 kwietnia. Dla Polaków będzie to pierwsza okazja od 1996 roku, by usłyszeć ich muzykę na żywo.

Na ogłoszenie tego koncertu czekały tysiące fanów cięższego brzmienia. 28 kwietnia w Krakowie najsłynniejszy metalowy zespół będzie promował swój ostatni krążek – Hardwired…to Self-Destruct. Nie powinno jednak zabraknąć takich klasyków, jak Master of Puppets czy Wherever I May Roam. W związku z tym występem pojawiło się wiele kontrowersji odnośnie do sprzedaży spersonalizowanych biletów, które i tak rozchodziły się w zawrotnym tempie. Gościem Metalliki będzie Kvelertak, który towarzyszył zespołowi także podczas koncertu na Sonisphere 2014.

Obowiązek dla każdego prawdziwego fana serialu. 15 maja w łódzkiej Atlas Arenie orkiestra symfoniczna zaprezentuje ścieżkę dźwiękową do produkcji HBO. Muzykami dyrygował będzie kompozytor oryginalnego soundtracku – Ramin Djawadi. W czasie koncertu przewidziano także animacje sceniczne przedstawiające miejsca i postaci z Siedmiu Królestw.

Hollywood Vampires

12 czerwca do Warszawy zawita jedna z najciekawszych supergrup ostatnich lat. Dwie niekwestionowane gwiazdy rocka – Alice Cooper i Joe Perry, gitarzysta Aerosmith – połączyły siły z aktorem Johnnym Deppem. W 2015 roku ukazał się debiutancki album tercetu, na którym znalazły się covery m.in. The Who, Led Zeppelin czy The Doors. Takiego repertuaru należy spodziewać się podczas występu w Torwarze.

Ozzy Osbourne

Dwa lata temu nam pożegnać się z Black Sabbath, a teraz nadszedł czas na wokalistę legendarnego zespołu. Książę Ciemności wyruszył w ostatnią trasę koncertową. Z tej okazji do koncertowej grupy artysty powrócił wieloletni gitarzysta Ozzy’ego – Zakk Wylde, który razem z Black Label Society wystąpi w Krakowie 20 marca. Osbourne pojawi się TAURON Arenie 26 czerwca jako headliner Impact Festival 2018.

Kultowa grupa grunge 3 lipca zawita do Krakowa w ramach dość krótkiej europejskiej trasy. Tegoroczne koncerty Veddera i spółki obfitowały w grubo ponad dwadzieścia utworów, wybranych z całego okresu kariery zespołu. Nie powinno więc zabraknąć nieśmiertelnych hitów w postaci Alive, Even Flow czy Jeremy.  Ostatni raz Pearl Jam oglądaliśmy na Open’er Festivalach w latach 2010 i 2014.

Bruno Mars

Po majowym debiucie w TAURON Arenie hawajski piosenkarz zdecydował się wrócić do Polski. Artysta wystąpi 7 lipca w Gdyni jako główna gwiazda ostatniego dnia Open’era. Bruno w dalszym ciągu zajmuje się promocją swojego ostatniego krążka, zatytułowanego 24K Magic. Myślę jednak, że fani Uptown Funk, Treasure czy Marry You mogą spać spokojnie.

Guns N’ Roses

Kolejna gwiazda zachęcona zeszłorocznym dobrym przyjęciem polskiej publiczności. Axl Rose, Slash i Duff McKagan wystąpią na Stadionie Śląskim w Chorzowie 9 lipca 2018 roku. Koncertowa pojemność obiektu waha się w okolicach 85 tysięcy miejsc, dzięki czemu możliwe będzie odtwarzanie scen z teledysku do Paradise City.

Roger Waters

Brytyjski muzyk wystąpi w Polsce po pięcioletniej przerwie. W tym roku ukazał się jego pierwszy od 25 lat album pt. Is This the Life We Really Want? Można być jednak pewnym, że artysta zaprezentuje nie tylko solowy materiał, ale też utwory nagrane razem z Pink Floyd. Watersa można zobaczyć 3 sierpnia w Krakowie i 5 sierpnia w Gdańsku.

REKLAMA

Gdy w lipcu ogłoszono, że 11 sierpnia 2018 roku Sheeran zagra na Stadionie Narodowym, bilety sprzedały się w ciągu godziny. Tak duży popyt zaowocował ogłoszeniem drugiego koncertu, który odbędzie się dzień później. Niestety, na to wydarzenie także nie ma wejściówek. Ed jest jednym z najpopularniejszych artystów tego roku, więc takie zainteresowanie jego występem nie powinno dziwić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA