REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Muzyka odetchnie świeżym powietrzem. Podsiadło, Pezet i Rojek podają nowe daty koncertów

Dawid Podsiadło ogłosił nowe terminy swoich koncertów stadionowych — wszystkie odbędą się dopiero w przyszłym roku. Natomiast jeszcze jesienią na scenę wrócą m.in. Artur Rojek i Pezet. Jakie jeszcze koncerty zostały przełożone z powodu pandemii?

29.05.2020
19:41
koncerty pandemia nowe-terminy podsiadlo pezet rojek
REKLAMA
REKLAMA

Polska właśnie weszła w kolejny etap „odmrażania” po ogólnym zastoju spowodowanym pandemią. Nowe daty koncertów stadionowych podał m.in. Dawid Podsiadło, który miał w czerwcu dać aż trzy duże występy: w Chorzowie, Wrocławiu i Gdańsku. Wszystkie trzy imprezy przełożono dopiero na czerwiec przyszłego roku:

Nowe daty koncertów:

Kult, Rojek, Pezet, Lao Che, Peszek: kiedy zagrają na żywo dla publiczności?

W związku z pandemią, większość zaplanowanych na najbliższe dni koncertów została albo odwołana, albo przełożona. Na szczęście, nie na wszystkie występy melomani będą musieli czekać aż rok. Niektórzy polscy artyści ruszą w trasy jeszcze jesienią tego roku. Wśród nich znalazł się m.in. Artur Rojek, który wiosenne i letnie koncerty przełożył na sezon jesienno-zimowy:

Podobnie ma się sprawa z zaplanowanymi na wiosnę koncertami Kultu. Jak poinformował warszawski klub Stodoła, większość z nich odbędzie się jesienią — za wyjątkiem występu zaplanowanego na marzec 2020 r., który zabrzmi już niebawem, bo 10 czerwca. O zmianie terminów innych wydarzeń możemy przeczytać na stronie klubu:

W ramach akcji #trzymambilet , mającej na celu wsparcie branży koncertowej, zachęcamy Was do zachowania wejściówek na ́, a jeśli te Wam nie odpowiadają, do wstrzymania się z decyzją o zwrocie biletów do momentu, w którym potwierdzone zostaną finalne daty. Wasze wsparcie i solidarność pozwolą nam zniwelować negatywne skutki zaistniałej sytuacji. Przesyłamy muzyczne pozdrowienia i nie możemy już się doczekać, by móc ponownie otworzyć przed Wami nasze drzwi!  

O nowych terminach koncertów poinformowali również Pezet i Daria Zawiałow:

A co z zagranicznymi gwiazdami? Fani Kings of Leon i Pata Metheny'ego też trochę poczekają

Pandemia pokrzyżowała również plany zagranicznym gwiazdom wielkiego formatu. Z powodu szalejącego na świecie koronawirusa, przełożono m.in. zaplanowany na czwartego czerwca w Sopocie koncert Pata Metheny'ego (na razie wiadomo tylko, że odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym roku), występ Andrei Bocellego na PGE Narodowym w Warszawie (z 22 sierpnia 2020 na 21 sierpnia 2021 r.) i Kings of Leon we Wrocławiu (z 24 czerwca 2020 na 23 czerwca 2021 r.). Nie odbyły się również majowe widowiska z udziałem Celin Dion w Łodzi i Krakowie (nie znamy jeszcze nowych terminów).

Koncerty online, czyli alternatywa dla niecierpliwych

Oczywiście, mimo że ograniczenia związane z pandemią wywróciły rynek muzyczny do góry nogami, artyści nie poddają się tak łatwo. W internecie nadal furorę robią wszelkiego rodzaju koncerty online, dzięki którym możemy się spotkać z ulubionymi muzykami bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę lub social media naszych ulubionych wykonawców, by przekonać się, czy planują  tego typu imprezy. W najbliższym czasie z takiej formy koncertowania skorzystają m.in. Natalia Przybysz i Daria Zawiałow, a już w czerwcu mają pojawić się pierwsze szczegóły co do zdalnej wersji festiwalu Męskie Granie:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA