REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zobaczcie gangsterskie porachunki w zwiastunie „Asymetrii”. Ten film kręcono w czasie pandemii

W sieci zadebiutował dziś zwiastun najnowszego filmu Konrada Niewolskiego. O „Asymetrii” jakiś czas temu zrobiło się głośno, bo wbrew wszelkim zakazom i zdrowemu rozsądkowi reżyser nie przerwał pracy na planie z powodu trwającej pandemii.

03.06.2020
21:48
Asymetria. Zwiastun głośnego filmu Konrada Niewolskiego
REKLAMA
REKLAMA

Konrad Niewolski najlepiej znany jest jako twórca filmu „Symetria”. Produkcja o młodym mężczyźnie, który trafia do więzienia i próbuje w nim przeżyć przypadła do gustu zarówno krytykom jak i widzom. Żadna kolejna produkcja sygnowana nazwiskiem reżysera nie zdobyła podobnego uznania. Teraz ma zamiar powrócić na salony „Asymetrią”.

Chociaż tytuły są podobne, a w filmie zobaczymy kilka znanych nam postaci, „Asymetria” nie jest kontynuacją „Symetrii”.

Reżyser często zaprzeczał w wywiadach takim pogłoskom. Ma to być dużo lepszy i mocniejszy film. Rzeczywiście poniższy zwiastun, chociaż niewiele jeszcze zdradza, zapowiada duszne, męskie kino gangsterskie.

O filmie zrobiło się głośno wraz z rozpoczęciem zdjęć. I to nie przez podejmowany temat czy nazwisko reżysera, tylko czynniki zewnętrzne. Ekipa weszła bowiem na plan 23 marca 2020 roku, czyli już w trakcie pandemii i po ogłoszeniu przez rząd wchodzącego w życie dwa dni później zakazu zgromadzeń i organizowania imprez masowych.

Konrad Niewolski nie był sam.

Planu zdjęciowego nie przerwał również Patryk Vega. Obaj filmowcy nie dość, że nie bali się koronawirusa, to jeszcze naśmiewali się z kolegów po fachu, którzy z dnia na dzień musieli wstrzymać prace. Niewolski nazywał swoich przeciwników „bezrobotnymi filmowcami” i ciągle robił swoje. W wyrażaniu swojej opinii poszedł nawet o krok dalej i wszystkie obawy, czy zakazy związane z pandemią określił mianem „koronapaniki”.

Już drugiego dnia realizacji, plan zdjęciowy odwiedziła policja. To wciąż nie przekonywało niepokornego twórcy. Konsekwentnie dążył on do wyznaczonego sobie celu. Do sprawy odniosła się więc Gildia Reżyserów Polskich:

REKLAMA

I chociaż reżyser twierdzi, że oświadczenie Gildii nie miało nic wspólnego z decyzją o zejściu z planu, prace nad „Asymetrią” wstrzymano niedługo po jego opublikowaniu.

Zgodnie z zapowiedziami film ma trafić do kin jesienią tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA