REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Koronawirus i kino. Filmy, których premiery przesunięto ze względu na COVID-19 [lista aktualizowana]

Z obawy przed negatywnym wpływem koronawirusa na kinową frekwencję, premiery kolejnych filmów są przesuwane w czasie. Co chwilę poznajemy następne tytuły, które nie pojawią się w planowanym do niedawna terminie. Przygotowaliśmy więc listę produkcji opóźnionych przez COVID-19.

12.03.2020
18:54
Koronawirus w kinie. Lista opóźnionych filmowych premier
REKLAMA
REKLAMA

Tak naprawdę z każdą chwilą zagrożenie robi się coraz poważniejsze. Światowa Organizacja Zdrowia już ogłosiła stan globalnej pandemii, a rządy konkretnych krajów starają się ją zatrzymać. U nas zamknięto placówki oświatowe i instytucje kultury, w tym kina. Sprawa jest rozwojowa, więc nie zobaczymy nowych filmów przynajmniej przez najbliższe dwa tygodnie. Nie wiadomo jeszcze, na kiedy nasi dystrybutorzy przenieśli ich premiery. Znamy jednak inne tytuły, które nie pojawią się na ekranach światowych kin w planowanych wcześniej terminach.

Jak się okazuje przed koronawirusem nie jest w stanie uchronić nawet szkolenie MI6 i CV z 24-krotnym ratowaniem świata.

Najnowsza odsłona przygód Jamesa Bonda z piosenką Billie Eillish pojawi się w kinach z kilkumiesięcznym opóźnieniem. „Nie czas umierać” zamiast w kwietniu, zobaczymy bowiem w listopadzie. Za przykładem tego przesunięcia, w obawie przed małymi zyskami, poszli również inni dystrybutorzy.

Uczestniczenie w zbiorowych aktywnościach jest niebezpieczne, dlatego sale kinowe pewnie i tak świeciłyby pustkami.

Tym samym Vin Diesel mógł prężyć muskuły, wypinać klatę i sensownie mówić o X muzie, zapewniając, że „Szybcy i wściekli 9” wjadą na ekrany w planowanym terminie. Jak dowiedzieliśmy się niedługo potem, premiera dziewiątej części serii również została przesunięta.

Nie brakuje przykładów podjęcia podobnych decyzji z naszego podwórka. Wykazując się instynktem samozachowawczym, włodarze Next Film przesunęli premierę polskiego slashera „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

Tytuły kolejnych przesunięć można mnożyć. Co też postanowiliśmy zrobić. Przygotowaliśmy listę głośnych tytułów, które z uwagi na koronawirusa wejdą na ekrany kin z opóźnieniem

Lista przesuniętych premier:

REKLAMA

(podane daty, to nowe terminy wprowadzenia danego filmu na ekrany)

  • „Nie czas umierać” – listopad 2020 roku
  • „Szybcy i wściekli 9” – kwiecień 2021 roku
  • „Piotruś królik 2” – sierpień 2020
  • „Ciche miejsce 2” – data nieznana
  • „W lesie dziś nie zaśnie nikt” – data nieznana
  • „Mulan”- data nieznana
  • „Poroże” - data nieznana
  • „Nowi mutanci” - data nieznana
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA