REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Kraina Lodu" hitem na porodówkach

"Kraina Lodu", ostatni mega-hit spod znaku Disneya, okazuje się być całkiem sporym hitem - nie tylko w kinach. Po wejściu filmu na ekrany, niespotykaną dotąd popularnością zaczęły się bowiem cieszyć imiona powiązane z bohaterami animacji.

23.06.2014
9:31
"Kraina Lodu" zwiększa popularność imion
REKLAMA

Elsa, którą w polskiej wersji gra Lidia Sadowa, a oryginalnie - Idina Menzel, to jedno z imion, które nieoczekiwanie stało się bardzo popularne dla dziewczynek. Imię trafiło do 100 najpopularniejszych w Unii Europejskiej w ostatnich miesiącach, lokując się na 88. pozycji. Szczególnie popularne jest w Szwecji, gdzie - wierzcie w to albo i nie - jest w tej chwili… trzecim najpopularniejszym z imion.

REKLAMA

Imię drugiej siostry z filmu, Anny, było popularne od dawna - i od 1990 roku znajdowało się w pierwszej 50-tce. W Stanach Zjednoczonych jest za to na wysokim, 35. W Norwegii, Włoszech czy Holandii, jest w pierwszej dwunastce.

Wicepreces Disneya w UK, Anna Hill, jest miło zaskoczona tym faktem. W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów, powiedziała: "Cieszymy się, że Elsa to tak bardzo popularne imię dla nowonarodzonych dziewczynek. Dodatkowo cieszy nas, że podobno w wielu przypadkach to rodzeństwo prosi o nadanie im takiego imienia". Anna Hill dodała również, że to jeden z najbardziej kasowych filmów w historii kina, co cieszy szczególnie ze względu na przesłanie filmu.

REKLAMA

A co u chłopców? W Anglosferze Logan awansował o 33 miejsca do numer 14 w bieżącym roku. Czyżby wpływ Wolverine'a, zwanego Loganem właśnie, z "X-Menów"?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA