REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Twórcy „Krainy Lovecrafta” już mają pomysł na 2. sezon serialu. Trwają rozmowy z HBO

Misha Green, showrunnerka „Krainy Lovecrafta", poinformowała, że myśli nad 2. sezonem serialu. Nieoficjalnie mówi się, że twórcy czekają tylko na zielone światło od HBO

21.10.2020
12:35
kraina lovecrafta 2 sezon hbo Misha green
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na spoilery!

„Kraina Lovecrafta” to jedna z najpopularniejszych pozycji dostępnych na platformie HBO GO. Nic dziwnego, że zachęceni sukcesem produkcji twórcy już myślą nad kontynuacją historii opartej na powieści Matta Ruffa. Choć pierwszy sezon zdaje się wyczerpywać materiał z książki Matta Ruffa, producenci mają już parę pomysłów na to, jak rozwinąć fabułę.Jak miałby wyglądać 2. sezon serialu?

„Kraina Lovecrafta”: będzie 2. sezon?

O tym, że rozważany jest 2. sezon serialu, poinformowała jego showrunnerka, Misha Green, w wywiadzie dla „Rolling Stone”:

Na razie trwają rozmowy z HBO na ten temat. Zaledwie 3 tygodnie temu skończyłam ostatnie poprawki do pierwszego sezonu „Krainy Lovecrafta”, ale już cieszę się na myśl o 2. sezonie.

— mówi Green, zaznaczając jednocześnie, że to na razie luźne i nieoficjalne plany.

Choć szczegóły na razie nie są znane, a pierwszy sezon serialu dość obszernie wyczerpał źródłowy materiał z książki Matta Ruffa, w rozmowie z Deadline twórczyni przekonuje, że ma własny pomysł na to, jak rozwinąć wątki z pierwszej odsłony:

To jeszcze nic oficjalnego, ale wyobrażam sobie stworzenie kontynuacji utrzymanej w duchu powieści Matta Ruffa, która opowiadałaby o dalszych losach ciemnoskórych bohaterów, tak często pomijanych przez białych autorów

— przyznaje Misha Green.

2. sezon bez Atticusa?

Jak przekonuje Green w rozmowie z „Rolling Stone”, jeśli faktycznie doszłoby do stworzenia 2. sezonu „Krainy Lovecrafta”, to prawdopodobnie już bez udziału głównego bohatera, czyli Atticusa (Jonathan Majors). Nie tylko dlatego, że w finale serialu postać ta po prostu oddaje życie (wszak nie takie „wskrzeszenia” świat fantastyki już widział), ale przede wszystkim dlatego, że śmierć Atticusa była bardzo ważnym symbolem:

Dużo na ten temat dyskutowaliśmy ze scenarzystami, ale od początku było dla nas jasne, że Atticus musi zginąć, ponieść ofiarę w słusznej sprawie.

— tłumaczy twórczyni.

Mam wrażenie, jakby z tej historii można było zrobić jeszcze 20 sezonów. Jest w końcu tyle kierunków, w jakich można poprowadzić kolejne losy bohaterów.

— dodaje showrunnerka.

REKLAMA

Ostatni odcinek „Krainy Lovecrafta” zadebiutował na HBO GO 19 października. Recenzję sezonu przeczytacie TUTAJ.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA