REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

Canal+ ujawnił oficjalny plakat serialu „Król”. Jeśli nie wiecie, kim są ci bohaterowie, to zajrzyjcie do naszej ściągawki

Fani twórczości Szczepana Twardocha mogą powoli szykować się na premierę ekranizacji jego słynnej powieści „Król”. Serial tworzony przez Canal+ dostał właśnie pierwszy oficjalny plakat, na którym widnieje grupa głównych bohaterów. Z tej okazji przygotowaliśmy małą ściągawkę dotyczącą postaci granych przez takich aktorów jak Michał Żurawski i Arkadiusz Jakubik.

17.09.2020
13:29
król canal plus
REKLAMA
REKLAMA

Polskie seriale z segmentu premium cieszą się w ostatnich latach olbrzymią popularnością wśród widzów. Duża w tym zasługa telewizji Canal+, która zaczęła na poważne inwestować w tytuły tego typu, stając się zarazem poważnym konkurentem dla HBO. Dlatego nie ma nic dziwnego w fakcie, że to właśnie tworzony przez Canal+ „Król” jest najważniejszą serialową premierą roku. Adaptacja książki Szczepana Twardocha trafi do telewizji już jesienią, więc w ostatnim czasie do mediów spływa coraz więcej materiałów marketingowych z nią związanych,

Pod koniec lipca stacja opublikowała premierowy teaser „Króla”, a niecały tydzień temu pierwszy z serii krótkich filmików poświęconych poszczególnym postaciom (przedstawiono w nim sylwetkę Mosze Bernsztajna). Zresztą to właśnie bohaterowie rozgrywającej się w dwudziestoleciu międzywojennym historii stanowią najmocniejszy punkt oryginalnej powieści. Co oznaczało, że Canal+ potrzebuje naprawdę silnej obsady, która będzie w stanie poradzić sobie z oczekiwaniami widzów. Widzimy ją w pełni na opublikowanym właśnie oficjalnym plakacie produkcji.

Król” dostał plakat z najważniejszymi bohaterami. Kto jest kim?

król canal plus class="wp-image-443722"

Michał Żurawski – Jakub Szapiro

Jakub Szapiro to główny bohater powieści, były bokser i jeden z najważniejszych gangsterów należących do organizacji Kuma Kaplicy. Przedstawiciel żydowskiej mniejszości mieszkającej w Warszawie roku 1937. Ma na swoim koncie ściąganie haraczy, pobicia i morderstwa, w tym to popełnione na Naumie Bernsztajnie. Gwiazdor klubu MAKABI postanawia jednak częściowo odpokutować ten czyn poprzez przygarnięcie syna człowieka, którego zabił.

Arkadiusz Jakubik – Kum Kaplica

Chrześcijański boss warszawskiego świata przestępczego, który stale lawiruje między bogatą Warszawą i życiem ulicy, dobrze odnajdując się w obu świata. Kaplica uważał się właśnie z tego powodu za swoistego władcę stolicy (choć tytułowych „Królem” jest uwielbiany przez warszawiaków Szapiro). Znajduje się mocno przy kości i jest znany ze swojego obfitego wąsa widocznego również na plakacie.

Kacper Olszewski – Mosze Bernsztajn

Życie młodego Żyda mieszkającego w Warszawie na zawsze zmieniło się, gdy 9 lipca 1937 roku zamordowano jego ojca z polecenia Kuma Kaplicy. Chłopak próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, po tym jak Szapiro przygarnia go do siebie. Poszukuje także własnej tożsamości, która pasowałaby do błyskawicznie zmieniającego się świata.

Magdalena Boczarska –Ryfka Kij

Ryfkę Kij można nazwać największą miłością Jakuba Szapiro. Była prostytutka zarządzająca domem publicznym w centrum Warszawy. Kobieta wychowała się w skrajnej biedzie jako córka żydowskiej bezrobotnej „z samego dna łódzkiego lumpenproletariatu”. Ryfkę za młodu wykorzystał Kum Kaplica i przez pewien czas była jego utrzymanką, ale nie przeszkodziło jej to po latach nawiązać bliskiej relacji z jego pracownikiem.

Borys Szyc – Janusz Radziwiłek

REKLAMA

Janusz Radziwiłek to kolejny żydowski gangster działający w stolicy i postać, do której idealnie pasuje określenie „warszawski cwaniak”. Mężczyzna nazywany jest „królem Kercelaka", czyli słynnego przedwojennego targowiska na Woli. Przed laty Radziwiłek był też powiązany z Polską Partią Socjalistyczną, ale w momencie rozpoczęcia akcji powieści zajmuje się już niemal wyłącznie gangsterką. Co nie zmienia faktu, że szczególną nienawiścią darzy wszystkich faszystów.

„Król” trafi na antenę Canal+ Premium i do VOD w listopadzie 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA