REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale

Canal+ przedstawia bohaterów serialu „Król”. Na pierwszy ogień - Kacper Olszewski jako Mosze Bernsztajn

Serial „Król” zapowiada się bez dwóch zdań na jeden z największych hitów jesieni. Stacja Canal+ odpowiedzialna za produkcję tytułu coraz mocniej rozkręca wokół niego machinę promocyjną. Do sieci trafił właśnie pierwszy z serii filmików przedstawiających bohaterów produkcji. Na pierwszy ogień poszedł Mosze Bernstajn, grany przez Kacpra Olszewskiego.

11.09.2020
16:00
król canal plus
REKLAMA
REKLAMA

Wydana w 2016 roku powieść „Król” zalicza się do jednej z najbardziej popularnych i udanych w dorobku Szczepana Twardocha. Co w połączeniu z ciekawym wizualnie okresem historycznym sprawiło, że prędzej czy później „Król” musiał doczekać się aktorskiej adaptacji. Ostatecznie historia opowiedziana w książce zostanie zekranizowana w formie ośmioodcinkowego serialu telewizji Canal+. Za jego reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński.

  • Czytaj także: Jak literackiego „Króla”ocenił recenzent Rozrywka.Blog? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie TUTAJ.

Informacje na temat produkcji krążą w medialnym światku już od ponad roku, a stacja systematycznie odsłania kolejne kulisy. Na łamach naszego portalu jako pierwsi informowaliśmy, że główne role w „Królu” zagrają Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Kacper Olszewski, Borys Szyc i Magdalena Boczarska. Wspomniani aktorzy wcielą się odpowiednio Jakuba Szapirę, Kuma Kapicę, Mosze Bernsztajna, Janusza Radziwiłka i Ryfkę Kij. Wiele wskazuje na to, że jeszcze przed premierą widzowie Canal+ będą mogli lepiej zapoznać się ze wszystkimi tymi postaciami.

Canal+ wystartował z serią wideo, w której przedstawia bohaterów serialu „Król”.

Firma postanowiła w pierwszym rzucie skupić się na Moszem Bernsztajnie. Kacper Olszewski w krótkim wideo przedstawia swoją postać w kilku krótkich słowach, siedząc na krześle przed bokserskim ringiem:

Jakub Szapiro zabił mojego ojca. A ja nazywam się Mosze Bernsztajn i jestem chudym, ubogim synem nikogo.

Dodatkowych informacji na temat młodego bohatera dostarcza opublikowany wywiad z Olszewskim, a także zamieszczony pod wideo opis. Osoby, które nie miały jeszcze okazji przeczytać „Króla”, dowiedzą się z niego, że Naum Bernsztajn został zamordowany przez Jakuba Szapirę na zlecenie gangstera Jana „Kuma” Kapicy. Bokser żydowskiego klubu MAKABI postanawia odpłacić ten swoisty dług przyjmując Mosze pod swoją opiekę i nauczanie.

REKLAMA

To nie koniec materiałów wideo przygotowanych przez Canal Plus w kontekście „Króla”. Premierowy zwiastun znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA