REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Michał Żurawski zagra głównego bohatera w serialu „Król” na podstawie prozy Szczepana Twardocha

CANAL+ nie spieszyło się ze „sprzedawaniem” informacji o swojej nadchodzącej produkcji. A szkoda, bo serial „Król” zapowiada się przynajmniej emocjonująco. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, kto wcieli się w głównego bohatera serii.

03.04.2019
15:29
krol twardoch serial
REKLAMA
REKLAMA

Serial „Król” na podstawie prozy Szczepana Twardocha to chyba jedna z najbardziej emocjonujących premier na polskich małych ekranach. Nie dość, że zajmuje się nim CANAL+, który dał nam 1. sezon „Belfra” (niestety 2. też), to jeszcze powieść, na której oprze się fabuła produkcji to jedna z tych książek, które powinny zostać przeniesione na język filmu lub serialu.

CANAL+ poinformował, że w Jakuba Szapirę wcieli się Michał Żurawski.

To o tyle świetny wybór, że Michał Żurawski ma na koncie niedawną serialową rolę w produkcji pt. „ Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Zagrał on również w filmie „W ciemności”, „Miasto 44”, „Jestem mordercą”. Na ekranie zobaczymy również Kacpra Olszewskiego, który wcieli się w Mosze Bernsztajna. Za kamerą serialu stanie Jan P. Matuszyński, twórca „Ostatniej Rodziny”.

Swoim komentarzem do wyborów obsadowych podzielił się również autor powieściowego pierwowzoru, Szczepan Twardoch.

Mam też szczęście pracować nad serialem „Król”, bo o tym tu mowa, ze znakomitym zespołem. Za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada Jan P. Matuszynski. Bardzo się cieszę, że mój „Król” trafił w jego ręce. Format stworzyliśmy w czwórkę, w kolejności alfabetycznej: Leszek Bodzak, producent kreatywny, Łukasz M. Maciejewski, główny scenarzysta, Jan P. Matuszyński i ja – pisze Twardoch.

REKLAMA

Serial powstaje na podstawie wydanej w 2016 roku powieści pod tym samym tytułem. W zeszłym roku ukazała się natomiast kontynuacja pt. „Królestwo". Jeśli więc przygotowywana produkcja okaże się sukcesem, to kolejny sezon wydaje się więcej niż pewny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA