REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy /
  4. Seriale

"Król" Szczepana Twardocha zostanie zekranizowany. Będzie serial

Najnowsza powieść Szczepana Twardocha, "Król", zostanie zekranizowana. Na podstawie książki powstanie serial telewizyjny, który wyprodukuje Canal+. 

07.12.2016
15:25
"Król" Szczepana Twardocha zostanie zekranizowany
REKLAMA
REKLAMA

Po ogromnym sukcesie "Belfra", Canal+ zamierza skupić się na produkcji polskich seriali. Kolejną propozycją stacji ma być między innymi ekranizacja najnowszej powieści Szczepana Twardocha, "Król", wydanej w październiku tego roku. Akcja książki rozgrywa się w dwudziestoleciu międzywojennym i opowiada o przestępczym półświatku Warszawy. Zdaniem Jakuba Szurmieja, dyrektora kanałów filmowych nc+, stanowi ona świetny materiał na serial kryminalny, wprowadzający nieznaną wcześniej w polskiej telewizji perspektywę.

REKLAMA

Nie wiadomo, kiedy "Król" trafi na ekrany telewizorów. Prace nad adaptacją są na razie na bardzo wczesnym etapie. Canal+ pracuje również nad drugim sezonem "Belfra" oraz serialem na podstawie powieści Vincenta V. Severskiego. Stacja kontynuuje zatem - jak na razie udaną - współpracę z rodzimymi pisarzami (jednym z autorów scenariusza do "Belfra" był Jakub Żulczyk).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA