REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy
  4. Seriale

"Król" Szczepana Twardocha zostanie zekranizowany. Będzie serial

Najnowsza powieść Szczepana Twardocha, "Król", zostanie zekranizowana. Na podstawie książki powstanie serial telewizyjny, który wyprodukuje Canal+. 

07.12.2016
15:25
"Król" Szczepana Twardocha zostanie zekranizowany
REKLAMA
REKLAMA

Po ogromnym sukcesie "Belfra", Canal+ zamierza skupić się na produkcji polskich seriali. Kolejną propozycją stacji ma być między innymi ekranizacja najnowszej powieści Szczepana Twardocha, "Król", wydanej w październiku tego roku. Akcja książki rozgrywa się w dwudziestoleciu międzywojennym i opowiada o przestępczym półświatku Warszawy. Zdaniem Jakuba Szurmieja, dyrektora kanałów filmowych nc+, stanowi ona świetny materiał na serial kryminalny, wprowadzający nieznaną wcześniej w polskiej telewizji perspektywę.

REKLAMA

Nie wiadomo, kiedy "Król" trafi na ekrany telewizorów. Prace nad adaptacją są na razie na bardzo wczesnym etapie. Canal+ pracuje również nad drugim sezonem "Belfra" oraz serialem na podstawie powieści Vincenta V. Severskiego. Stacja kontynuuje zatem - jak na razie udaną - współpracę z rodzimymi pisarzami (jednym z autorów scenariusza do "Belfra" był Jakub Żulczyk).

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA